Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Minnesund Industriområde 40 AS

Org.nr. 921237707 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Eidsvoll

Aksjene i Minnesund Industriområde 40 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 215 516 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Minnesund Industriområde 40 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 12 668 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4 794 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Minnesund Industriområde 40 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12 668 kr. Bankinnskuddene økte med 11 058 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 275 876 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Minnesund Industriområde 40 AS?

Minnesund Industriområde 40 AS eies til slutt av Håvard Olsen (16,3 % gjennom Stamnneset AS → Håvard Holding AS), Gjermund Olsen (16,3 % gjennom Stamnneset AS → Kvarøy Holding AS), Ida Knutsen (16,3 % gjennom Stamnneset AS → Pionèr Holding AS), Eirik Theodor Sivertsen (15,3 % gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Eirikts Invest AS og Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS) og Ingri Marie Sivertsen (15,3 % gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Ingrims Invest AS og Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Minnesund Industriområde 40 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Håvard Olsen gjennom Stamnneset AS → Håvard Holding AS. Eier også aksjer i Kvarøy Pubdrift AS (25 %), Haukenesbrygga AS (0,61 %)16,3 %35 201 kr0 kr
Gjermund Olsen gjennom Stamnneset AS → Kvarøy Holding AS. Eier også aksjer i Haukenesbrygga AS (0,61 %)16,3 %35 201 kr0 kr
Ida Knutsen gjennom Stamnneset AS → Pionèr Holding AS. Eier også aksjer i Haukenesbrygga AS (0,31 %)16,3 %35 201 kr0 kr
Eirik Theodor Sivertsen gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Eirikts Invest AS; Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS15,3 %32 871 kr0 kr
Ingri Marie Sivertsen gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Ingrims Invest AS; Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS. Eier også aksjer i Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %)15,3 %32 871 kr0 kr
Marit Sivertsen gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Marits Invest AS; Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS. Eier også aksjer i Sivvi AS (100 %), Salmar ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %)12,8 %27 478 kr0 kr
Ole Kristian Kjellbakk gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS; Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS → Olekk Invest AS. Eier også aksjer i Okk AS (100 %)7,6 %16 436 kr0 kr
Bente Berg Sivertsen gjennom Nyhamn AS → Nyhamn Holding AS. Eier også aksjer i Nord-Salten Kraft Holding AS (0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %)0,1 %257 kr0 kr
Verdigrunnlag
269 395 kr
Formuesverdi (80 %)
215 516 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i STAMNNESET AS steg fra 135 809 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • STAMNNESET AS gikk fra 29 % til 14,1 % av aksjene i SKADE AS i 2024.
  • STAMNNESET AS gikk fra 18,2 % til 9,1 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.