Anslag · inntektsår 2025
Blockchain Technology AS
Org.nr. 921209347 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Blockchain Technology AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Blockchain Technology AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6 034 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Blockchain Technology AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6 034 kr. Bankinnskuddene falt med 6 034 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Blockchain Technology AS?
Blockchain Technology AS eies til slutt av Personlig eier A (11,1 % gjennom Morpe Holding AS), Personlig eier B (11,1 % gjennom Nordlyst AS), Personlig eier C (11,1 % gjennom Norsk Autoimport AS → O. L. Holding AS), Personlig eier D (11,1 % gjennom Selsaas AS) og Personlig eier E (11,1 % gjennom Ålgård Offset Finans AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Blockchain Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Morpe Holding AS | 11,1 % | 141 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nordlyst AS | 11,1 % | 141 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Norsk Autoimport AS → O. L. Holding AS | 11,1 % | 141 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Selsaas AS | 11,1 % | 141 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ålgård Offset Finans AS | 11,1 % | 141 272 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Guts Holding AS | 5,6 % | 70 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Karma Gruppen AS → Persa Invest AS | 5,6 % | 70 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Oslo Data AS | 5,6 % | 70 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Silan Invest AS | 4,4 % | 56 509 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Silan Invest AS | 4,4 % | 56 509 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Karma Gruppen AS → Einar Mårstad Invest AS | 4,2 % | 52 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nortind AS → M. Steiro Invest AS; M. Steiro Invest AS | 3,3 % | 42 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Guts Holding AS | 2,8 % | 35 318 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Guts Holding AS | 2,8 % | 35 318 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Silan Invest AS | 2,2 % | 28 254 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i KARMA GRUPPEN AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 5,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KARMA GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KCB EIENDOM AS i 2025.
- MORPE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (356 493 kr).
- NORDLYST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,8 mill. kr).
- MORPE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- Finansinntektene i MORPE HOLDING AS steg fra 48 416 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i MORPE HOLDING AS økte med 2 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 1,1 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Finansinntektene i NORDLYST AS steg fra 99 375 kr i 2023 til 1,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.