Anslag · inntektsår 2025
Møller Sportsbiler Gardermoen AS
Org.nr. 921171935 · AS · Detaljhandel med motorvogner · Ullensaker
Aksjene i Møller Sportsbiler Gardermoen AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Møller Sportsbiler Gardermoen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −34,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Møller Sportsbiler Gardermoen AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 240 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 84 872 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Møller Sportsbiler Gardermoen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 20,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 38,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 233 999 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (136 538 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 83 470 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 84 872 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Møller Sportsbiler Gardermoen AS?
Møller Sportsbiler Gardermoen AS eies til slutt av Personlig eier A (13,7 % gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Personlig eier B (13,2 % gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS), Personlig eier C (9,2 % gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS og Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Møller Sportsbiler Gardermoen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 13,7 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 13,2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 9,2 % | 944 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 9,2 % | 944 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,5 % | 764 821 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 6,6 % | 671 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Netrom AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Netrom AS | 6,6 % | 671 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 6,4 % | 653 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Gawain AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Gawain AS | 6,4 % | 653 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 6,4 % | 653 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 6,3 % | 647 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Møller Mobility Group Mi AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 6,3 % | 647 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS | 0,4 % | 38 753 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Møller Bil AS → Møller Mobility Group AS → Aars AS → Pinjong AS → Zoya AS | 0,3 % | 34 067 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 84 872 kr
Hendelser i eierkjeden
- MØLLER BIL AS delte anslagsvis ut 109,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (340,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (202,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (434 mill. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP AS delte anslagsvis ut 1,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (994 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i FEM AS økte med 873,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NORAVIND HOLDING AS økte med 873,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MØLLER MOBILITY GROUP MI AS delte anslagsvis ut 41,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (41,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MØLLER SPORTSBILER GARDERMOEN AS økte med 15,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AUTOZENTRUM HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MØLLER SPORTSBILER GARDERMOEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MØLLER BIL AS delte anslagsvis ut 153 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (208,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (284,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (340,5 mill. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP AS delte anslagsvis ut 809 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,2 mrd. kr).
- MØLLER MOBILITY GROUP MI AS delte anslagsvis ut 22,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr).
- NETROM AS delte anslagsvis ut 222,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (941,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (160,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (879,2 mill. kr).
- NETROM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDRE RINGERIKE GÅRD AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.