Anslag · inntektsår 2025
Klosterskogen Travbane AS
Org.nr. 921163452 · AS · Drift av idrettsanlegg · Skien
Aksjene i Klosterskogen Travbane AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Klosterskogen Travbane AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, så avkastningen er 7,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Klosterskogen Travbane AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 566 611 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 73 371 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 214 406 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Klosterskogen Travbane AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 566 611 kr. Bankinnskuddene falt med 2,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (61 951 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 37 395 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 38 509 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Klosterskogen Travbane AS?
Klosterskogen Travbane AS eies til slutt av Norsjø Travklubb (12,8 % gjennom Telemark Toto AS og direkte), Øvre Telemark Travlag (6,6 % gjennom Telemark Toto AS og direkte), Bamble Travlag (6,4 % gjennom Telemark Toto AS og direkte), Bø Tråvlag (6,4 % gjennom Telemark Toto AS og direkte) og Drangedal Travselskap (6,4 % gjennom Telemark Toto AS og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Klosterskogen Travbane AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norsjø Travklubb gjennom Telemark Toto AS; direkte | 12,8 % | 717 276 kr | – |
| Øvre Telemark Travlag gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,6 % | 370 207 kr | – |
| Bamble Travlag gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Bø Tråvlag gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Drangedal Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Fyresdal Tråvlag gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Gjerstad Travlag gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Lunde Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Nes og Omegn Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Porsgrunn og Omegn Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Sannidal Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Siljan Travklubb gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Skien og Omegn Travklubb gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Øst-Telemark Travselskap gjennom Telemark Toto AS; direkte | 6,4 % | 358 638 kr | – |
| Personlig eier | 0,4 % | 23 138 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 509 kr
I eierkjeden
- Eier: Norsjø Travklubb
- Eier: Øvre Telemark Travlag
- Eier: Bamble Travlag
- Eier: Bø Tråvlag
- Eier: Drangedal Travselskap
- Eier: Fyresdal Tråvlag
- Eier: Gjerstad Travlag
- Eier: Lunde Travselskap
- Eier: Nes og Omegn Travselskap
- Eier: Porsgrunn og Omegn Travselskap
- Eier: Sannidal Travselskap
- Eier: Siljan Travklubb
- Eier: Skien og Omegn Travklubb
- Eier: Øst-Telemark Travselskap
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.