Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

First Mover Group Holding AS

Org.nr. 921092377 · AS · Snekkerarbeid · Oslo

Aksjene i First Mover Group Holding AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 51,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.

Tjener First Mover Group Holding AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −24,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i First Mover Group Holding AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 16,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 526 923 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med First Mover Group Holding AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 51,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 25,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 136 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 847 688 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 63,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 657 209 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 526 923 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier First Mover Group Holding AS?

First Mover Group Holding AS eies til slutt av Euroclear Bank S.A./N.V. (57,6 %), Danske Bank A/S (23,3 %), Ubs Switzerland AG (3,9 %), Ubs Switzerland AG (3,3 %) og Verdipapirfondet First High Yield (1,7 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av First Mover Group Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Euroclear Bank S.A./N.V.57,6 %29,6 mill. kr–
Danske Bank A/S23,3 %12 mill. kr–
Ubs Switzerland AG3,9 %2 mill. kr–
Ubs Switzerland AG3,3 %1,7 mill. kr–
Verdipapirfondet First High Yield1,7 %881 012 kr–
DNB Carnegie Investment Bank AB1,2 %629 294 kr–
Merete Aaserud. Eier også aksjer i Portalen Invest AS (0,33 %), Høland og Setskog Sparebank (0,12 %), ML 33 Invest AS (0,11 %), Bakkegruppen AS (0,1 %), Aasen Sparebank (0,09 %) og 57 andre1,1 %539 854 kr0 kr
Lars Walen. Eier også aksjer i Zaptec ASA (2,11 %), Höegh Autoliners ASA (0,12 %), Bakkegruppen AS (0,1 %)1 %514 147 kr0 kr
Eivind Gerhard Brodtkorb Magnus gjennom Makro Invest AS1 %514 146 kr0 kr
Verdipapirfondet First Yield1 %503 435 kr–
Eric Øverby gjennom Calobra AS. Eier også aksjer i Petronor E&P ASA (0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %)0,7 %349 807 kr0 kr
Kjell Harald Pettersen. Eier også aksjer i K.P. Invest AS (100 %), Morrow Bank ASA (under 0,01 %), Strongpoint ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %), Norske Skog ASA (under 0,01 %) og 22 andre0,6 %282 781 kr0 kr
Øystein Leivestad gjennom Siv.Ing. Leivestad AS. Eier også aksjer i Syno Hytteservice AS (1,82 %), Strongpoint ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %) og 11 andre0,3 %166 122 kr0 kr
Eirik Christensen Arnø. Eier også aksjer i Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %)0,3 %141 955 kr0 kr
Mats Andreas Vangbo gjennom Vangbo Invest AS0,3 %134 114 kr0 kr
Verdigrunnlag
64,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
51,4 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
526 923 kr

Hendelser i eierkjeden

  • DNB CARNEGIE INVESTMENT BANK AB gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i BJERKE EIENDOM AS steg fra −1,1 mill. kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LEADENHALL AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31,8 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS økte med 144,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS økte fra 16 609 516 til 153 517 050 i 2024, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • COMPETITORE AS gikk fra 39,3 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • BNP PARIBAS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • FIRST MOVER GROUP HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • CACEIS BANK gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • FIRST MOVER GROUP HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024.
  • BJERKE EIENDOM AS gikk fra 4,9 % til 0,5 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024.
  • BJERKE EIENDOM AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i KUNSTVERKET GALLERI AS i 2024.
  • Finansinntektene i LEADENHALL INVEST AS steg fra 192 990 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LEADENHALL AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (36,8 mill. kr).
  • SIV.ING. LEIVESTAD AS gikk fra 3,1 % til 0,3 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.