Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Clean Cooking And Energy AS

Org.nr. 921091656 · AS · Uoppgitt · Porsgrunn

Aksjene i Clean Cooking And Energy AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 583 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Clean Cooking And Energy AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −26,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Clean Cooking And Energy AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 3,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (7,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 80 075 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Clean Cooking And Energy AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (74 562 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 62 684 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 46 348 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Clean Cooking And Energy AS?

Clean Cooking And Energy AS eies til slutt av Personlig eier A (28,4 % gjennom Tafika Maitso AS og direkte), Personlig eier B (11,5 % gjennom Nyen Holding AS), Personlig eier C (9 % gjennom LTH1 AS), Personlig eier D (8,8 % gjennom Kenneth Jacobsen Holding AS) og Personlig eier E (8,8 % gjennom Stig Jacobsen Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Clean Cooking And Energy AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Tafika Maitso AS; direkte28,4 %1,8 mill. kr583 kr
Personlig eier B gjennom Nyen Holding AS11,5 %733 816 kr0 kr
Personlig eier C gjennom LTH1 AS9 %576 290 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Kenneth Jacobsen Holding AS8,8 %561 165 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Stig Jacobsen Holding AS8,8 %561 165 kr0 kr
Personlig eier F8,4 %538 009 kr0 kr
Personlig eier G gjennom G1 Holding AS6,3 %403 709 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Pangolin Holding AS3,5 %224 222 kr0 kr
Personlig eier I2,9 %183 536 kr0 kr
Personlig eier J2,9 %183 454 kr0 kr
Personlig eier K1,9 %123 036 kr0 kr
Personlig eier L1,7 %105 996 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Solskinn AS1 %62 007 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Solskinn AS1 %62 007 kr0 kr
Personlig eier O1 %61 151 kr0 kr
Verdigrunnlag
8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
6,4 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
583 kr
Formuesskatt om én person eide alt
46 348 kr

Hendelser i eierkjeden

  • STIG JACOBSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i REDCO EIENDOM AS i 2025.
  • STIG JACOBSEN HOLDING AS gikk fra 9,8 % til 0 % av aksjene i SØRSKOGEN AS i 2025.
  • G1 HOLDING AS delte anslagsvis ut 13,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (633 626 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,7 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i CLEAN COOKING AND ENERGY AS økte med 7,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i CLEAN COOKING AND ENERGY AS økte fra 105 765 til 156 859 i 2024, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • PROSPECTIVE AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i CLEAN COOKING AND ENERGY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.