Anslag · inntektsår 2025
Onitio Holding AS
Org.nr. 921028164 · AS · Reparasjon og vedlikehold av datamaskiner og kommunikasjonsutstyr · Kristiansand
Aksjene i Onitio Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 5,5 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 556,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Onitio Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Onitio Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 51,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 11,9 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 19,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Onitio Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 51,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 9,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 109,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 9,8 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 573,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 6,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Onitio Holding AS?
Onitio Holding AS eies til slutt av Anne Catrine Møller (13,7 % gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS og K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Jon Morten Møller (13,1 % gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS og Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS og K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS), Jan Frimann Eskild Møller (9,2 % gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS), Nora Eskild Møller (9,2 % gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS) og Harald Møller (7,4 % gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS og K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Onitio Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anne Catrine Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Mana AS (100 %), Neucleus AS (100 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 13,7 % | 76,1 mill. kr | 798 533 kr |
| Jon Morten Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Lugo AS (50 %), Aega AS (0,03 %), Nordic Financials ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 13,1 % | 72,9 mill. kr | 763 606 kr |
| Jan Frimann Eskild Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Clutch AS (100 %), Navamedic ASA (under 0,01 %), Vistin Pharma ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 9,2 % | 51,1 mill. kr | 523 548 kr |
| Nora Eskild Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 9,2 % | 51,1 mill. kr | 523 548 kr |
| Harald Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Lagesen & Haavik A/S (100 %) | 7,4 % | 41,1 mill. kr | 414 057 kr |
| Liisa Martine Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i LMM AS (100 %) | 6,5 % | 36,1 mill. kr | 359 025 kr |
| Mia Cathrine Møller gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Hestekrefter AS (100 %) | 6,5 % | 36,1 mill. kr | 359 025 kr |
| Ragnhild Førde gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 6,3 % | 35,1 mill. kr | 348 066 kr |
| Øyvind Schage Førde gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Gawain AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS. Eier også aksjer i HHF AS (100 %), TSF AS (100 %) | 6,3 % | 35,1 mill. kr | 348 066 kr |
| Ingrid Førde gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Morgana Holding AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 6,3 % | 35,1 mill. kr | 348 066 kr |
| Anna Møller Heger gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svejk Forlag AS (33,33 %) | 6,3 % | 34,8 mill. kr | 344 638 kr |
| Bo Martin Hansen gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; K2 Mi AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svamp AS (50 %) | 6,3 % | 34,8 mill. kr | 344 638 kr |
| Helge Ivan Ringen Sandvik gjennom K2 Mi AS → E & H Invest AS | 0,5 % | 2,9 mill. kr | 11 183 kr |
| Malin Christine Yrwing gjennom K2 Mi AS → Myrwing AS. Eier også aksjer i Af Gruppen ASA (0,04 %) | 0,4 % | 2,4 mill. kr | 6 386 kr |
| Zoya Ruth Taylor gjennom Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Zoya AS | 0,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 695,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 556,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i AARS INVEST AS steg fra 13,3 mill. kr i 2024 til 91,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MI KATALYSATOR AS delte anslagsvis ut 5,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−24,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−52 452 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−29,7 mill. kr).
- AARS AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,8 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i AARS AS økte med 1,6 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AARS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MØLLER MEDVIND AS i 2025.
- AARS AS gikk fra 90,6 % til 87,3 % av aksjene i MI AARS AS i 2025.
- AARS AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i AARS AS i 2025.
- EXCALIBUR HOLDING AS delte anslagsvis ut 18,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (41,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (58,8 mill. kr).
- Finansinntektene i EXCALIBUR HOLDING AS steg fra 536 763 kr i 2024 til 37 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i ONITIO HOLDING AS økte fra 136 500 til 150 150 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- K2 MI AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−44 kr) pluss årsresultatet 2024 (−48 934 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−1,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i K2 MI AS økte med 65,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MI KATALYSATOR AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−18,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−54 929 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−24,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AARS AS falt med 1,6 mrd. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- AARS AS gikk fra 87,7 % til 82,7 % av aksjene i MØLLER MOBILITY GROUP MI 2 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i EXCALIBUR HOLDING AS økte med 201,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.