Anslag · inntektsår 2025
Fyri Hemsedal AS
Org.nr. 921021836 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Hamar
Aksjene i Fyri Hemsedal AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fyri Hemsedal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 25,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 344 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fyri Hemsedal AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 25,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 74 381 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 4 299 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 220 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2 672 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fyri Hemsedal AS?
Fyri Hemsedal AS eies til slutt av Anders Buchardt (59,9 % gjennom AB Invest A/S), Aksel Lund Svindal (13,5 % gjennom A Management AS), Gunnar Oveland (13,5 % gjennom Nunataq AS), Ess Hotel Group International AB (10 % gjennom Hotell Fyri AS) og Arthur Buchardt (3,2 % gjennom AB Invest A/S), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fyri Hemsedal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anders Buchardt gjennom AB Invest A/S. Eier også aksjer i Abactus AS (100 %), Eifel AS (50 %), Techstep ASA (under 0,01 %) | 59,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Aksel Lund Svindal gjennom A Management AS. Eier også aksjer i A Sports AS (100 %), A Holdings AS (100 %), Riisalleen Invest AS (44,8 %), Sentia ASA (under 0,01 %), B2 Impact ASA (under 0,01 %) | 13,5 % | 273 672 kr | 0 kr |
| Gunnar Oveland gjennom Nunataq AS | 13,5 % | 273 672 kr | 0 kr |
| Ess Hotel Group International AB gjennom Hotell Fyri AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 202 720 kr | – |
| Arthur Buchardt gjennom AB Invest A/S. Eier også aksjer i Moelven Industrier ASA (under 0,01 %) | 3,2 % | 63 860 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 672 kr
Hendelser i eierkjeden
- AB INVEST A/S delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (314,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i A MANAGEMENT AS falt med 15 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i A MANAGEMENT AS steg fra 6,4 mill. kr i 2024 til 26,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FORM EIENDOM AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i NOVORENDER AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i PN HOLDCO AS i 2025.
- AB INVEST A/S delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (286,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (324,9 mill. kr).
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i BIEN SPAREBANK ASA i 2024.
- Finansinntektene i NUNATAQ AS steg fra 116 039 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Fyri Energi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.