Anslag · inntektsår 2025
Hofstadveien 42 AS
Org.nr. 920935028 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Melhus
Aksjene i Hofstadveien 42 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 385 184 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hofstadveien 42 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hofstadveien 42 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 149 801 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hofstadveien 42 AS?
Hofstadveien 42 AS eies til slutt av Personlig eier A (15,8 % gjennom Stensås Invest AS), Personlig eier B (15,5 % gjennom Spencer Elektro AS), Personlig eier C (14,7 % gjennom Gauldal Holding AS → Joflaa Holding AS), Personlig eier D (14,1 % gjennom Gauldal Holding AS → Arflaa Holding AS) og Personlig eier E (6,5 % gjennom RCLN Eiendom AS → Camy Invest AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hofstadveien 42 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stensås Invest AS | 15,8 % | 60 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Spencer Elektro AS | 15,5 % | 59 782 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gauldal Holding AS → Joflaa Holding AS | 14,7 % | 56 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Gauldal Holding AS → Arflaa Holding AS | 14,1 % | 54 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom RCLN Eiendom AS → Camy Invest AS | 6,5 % | 25 180 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom RCLN Eiendom AS → Romy Holding AS | 6,5 % | 25 180 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stensås Invest AS | 6,5 % | 24 903 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stensås Invest AS | 6,5 % | 24 903 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ret Invest AS | 5,7 % | 22 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vegard Keiserås AS | 5,7 % | 22 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom RCLN Eiendom AS → Listu Holding AS | 2,1 % | 8 049 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom RCLN Eiendom AS → Nummebo Holding AS | 0,4 % | 1 373 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 481 480 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 385 184 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ØKOVENT AS gikk fra 14,9 % til 0 % av aksjene i HOFSTADVEIEN 42 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Antall aksjer i HOFSTADVEIEN 42 AS økte fra 11 873 til 31 873 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.