Anslag · inntektsår 2025
Mellomvika 1 AS
Org.nr. 920919219 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Rana
Aksjene i Mellomvika 1 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 986 917 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mellomvika 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (8,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 034 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Mellomvika 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 289 983 kr og den langsiktige gjelden økte med 34,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 56 617 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mellomvika 1 AS?
Mellomvika 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (27 % gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Momek Group AS → Dalmo Holding AS), Personlig eier B (20,3 % gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Fci AS), Personlig eier C (10 % gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Annabeth AS), Personlig eier D (10 % gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Nina Haaland AS) og Personlig eier E (7,7 % gjennom Lokal AS → SLR Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mellomvika 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Momek Group AS → Dalmo Holding AS | 27 % | 266 406 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Fci AS | 20,3 % | 200 521 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Annabeth AS | 10 % | 98 255 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Haaland Holding AS → Nina Haaland AS | 10 % | 98 255 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Lokal AS → SLR Holding AS | 7,7 % | 76 266 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Ums AS → Meyer AS → Meyer Holding AS | 4,5 % | 44 511 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Aj-I AS | 1,8 % | 18 011 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → L42 Holding AS | 1,5 % | 14 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lokal AS → Momek Invest AS | 1,3 % | 12 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → T.A Engø Holding AS | 1,2 % | 11 670 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Lokal AS → Eiendomsselskapet Ranheim AS → Hagh Holding AS | 1,2 % | 11 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Risøy AS | 0,9 % | 9 220 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Momek Group AS → Nerdal Holding AS; Lokal AS → Momek Invest AS → Nerdal Holding AS | 0,6 % | 6 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Røp Invest AS | 0,6 % | 5 718 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Lokal AS → Momek Invest AS → Silmor AS | 0,5 % | 5 013 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 986 917 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MELLOMVIKA 1 AS økte med 8,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MELLOMVIKA 1 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SLR HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MELLOMVIKA 1 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS delte anslagsvis ut 66,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (171,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,5 mill. kr).
- Finansinntektene i EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS steg fra 36,1 mill. kr i 2024 til 205,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VIKA EIENDOM AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FR. NANSENSGATE 12 MO AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VIKA NÆRINGSEIENDOM AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MELLOMVIKA 51 AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SØDERLUNDMYRA 40 AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PLUSS MAT AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ALFA EIENDOM AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i APOTEKERGÅRDEN RANA AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BENNETTBYGGET AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERKSTEDVEIEN 5 AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NOGG AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAALAND UTLEIEBYGG AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i VAKRE SELØY AS i 2025.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MELLOMVIKA 1 AS i 2025.
- MOMEK INVEST AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (80,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (76 mill. kr).
- Finansinntektene i MOMEK INVEST AS steg fra 8,7 mill. kr i 2024 til 85,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOMEK INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VILLAVEIEN 3 MELBU AS i 2025.
- MOMEK INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TEMPORARY SPACE MO I RANA AS i 2025.
- MOMEK INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOSJØEN INDUSTRIEIENDOM AS i 2025.
- UMS AS delte anslagsvis ut 64,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (64,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- Finansinntektene i UMS AS steg fra 3,6 mill. kr i 2024 til 64,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAALAND HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i YTTERVIK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MOMEK GROUP AS falt med 11,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 50 % til 49 % av aksjene i KONGSPARKEN AS i 2024.
- EIENDOMSSELSKAPET RANHEIM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MELLOMVIKA 35 AS i 2024.
- MOMEK INVEST AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (736 893 kr) pluss årsresultatet 2024 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr).
- Finansinntektene i MOMEK INVEST AS steg fra 921 804 kr i 2023 til 8,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAALAND HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERKSTEDVEIEN 5 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MOMEK GROUP AS falt med 4,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.