Anslag · inntektsår 2025
Fagerliveien 2 AS
Org.nr. 920917267 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Fagerliveien 2 AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 590 759 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fagerliveien 2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 194 611 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fagerliveien 2 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 194 611 kr. Bankinnskuddene økte med 9 399 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 519 152 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fagerliveien 2 AS?
Fagerliveien 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Jacob Invest AS), Personlig eier B (18,8 % gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Decs Invest AS), Personlig eier C (14,9 % gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Woodstock AS), Personlig eier D (10 % gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Olympus Mons AS) og Personlig eier E (9,4 % gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS → C-S Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fagerliveien 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Jacob Invest AS | 25 % | 147 690 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Decs Invest AS | 18,8 % | 111 260 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Woodstock AS | 14,9 % | 88 220 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Olympus Mons AS | 10 % | 59 076 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS → C-S Holding AS | 9,4 % | 55 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS → Fina Holding AS | 9,4 % | 55 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Woodstock AS | 3,7 % | 22 055 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ur3 Eiendom AS → Rheasilvia AS → Flanders Invest AS | 2,5 % | 14 769 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,8 % | 4 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,8 % | 4 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,7 % | 3 938 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,7 % | 3 938 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,4 % | 2 461 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,4 % | 2 461 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Ur3 Eiendom AS → WT Property AS → Light Invest AS | 0,4 % | 2 461 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 738 449 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 590 759 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JACOB INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21 mill. kr).
- JACOB INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOMFRIE BILER AS i 2025.
- JACOB INVEST AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.