Anslag · inntektsår 2025
Northern Highlights AS
Org.nr. 920915418 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Northern Highlights AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 37 360 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Northern Highlights AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 2,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Northern Highlights AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 11,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (13,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 96 532 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Northern Highlights AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 11,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (137 429 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 103 639 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 85 426 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Northern Highlights AS?
Northern Highlights AS eies til slutt av Personlig eier A (35,2 % gjennom Akersveien Holding AS), Personlig eier B (35,2 % gjennom Capitan Invest AS), Personlig eier C (13,2 % gjennom Beckman Holding AS), Personlig eier D (10,3 % gjennom Hoppy Days Invest AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Sjel Holding AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Northern Highlights AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Akersveien Holding AS | 35,2 % | 3,6 mill. kr | 18 680 kr |
| Personlig eier B gjennom Capitan Invest AS | 35,2 % | 3,6 mill. kr | 18 680 kr |
| Personlig eier C gjennom Beckman Holding AS | 13,2 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hoppy Days Invest AS | 10,3 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sjel Holding AS | 3 % | 311 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sjel Holding AS | 3 % | 311 291 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 37 360 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 85 426 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NORTHERN HIGHLIGHTS AS økte med 2,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NORTHERN HIGHLIGHTS AS økte fra 2 910 til 3 260 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- AKERSVEIEN HOLDING AS gikk fra 35,2 % til 0 % av aksjene i AVO EIENDOM AS i 2025.
- CAPITAN INVEST AS gikk fra 35,2 % til 0 % av aksjene i AVO EIENDOM AS i 2025.
- BECKMAN HOLDING AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i AVO EIENDOM AS i 2025.
- HOPPY DAYS INVEST AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i AVO EIENDOM AS i 2025.
- SJEL HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i AVO EIENDOM AS i 2025.
- NORTHERN HIGHLIGHTS AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−16 862 kr) pluss årsresultatet 2024 (−86 322 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−2,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NORTHERN HIGHLIGHTS AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NORTHERN HIGHLIGHTS AS økte fra 900 til 2 910 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.