Anslag · inntektsår 2025
M1 Invest AS
Org.nr. 920901344 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i M1 Invest AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 441 102 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 61,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener M1 Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,7 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med M1 Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 41,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 28,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 272 551 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 638 094 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier M1 Invest AS?
M1 Invest AS eies til slutt av Jon Thomas Warset (40 % gjennom Everyday Invest AS → Mazurek Invest AS), Personlig eier A (14,3 % gjennom Fram Investment AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Fram Investment AS), Personlig eier C (8,4 % gjennom Alaska Invest AS) og Personlig eier D (4,4 % gjennom Everyday Invest AS → Everglow Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av M1 Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jon Thomas Warset gjennom Everyday Invest AS → Mazurek Invest AS | 40 % | 24,6 mill. kr | 232 345 kr |
| Personlig eier A gjennom Fram Investment AS | 14,3 % | 8,8 mill. kr | 70 154 kr |
| Personlig eier B gjennom Fram Investment AS | 14,3 % | 8,8 mill. kr | 70 154 kr |
| Personlig eier C gjennom Alaska Invest AS | 8,4 % | 5,2 mill. kr | 34 069 kr |
| Personlig eier D gjennom Everyday Invest AS → Everglow Invest AS | 4,4 % | 2,7 mill. kr | 9 738 kr |
| Personlig eier E gjennom Circinus Invest AS; direkte | 4,4 % | 2,7 mill. kr | 9 662 kr |
| Personlig eier F gjennom Casina AS | 4,1 % | 2,5 mill. kr | 7 490 kr |
| Personlig eier G gjennom Deja Invest AS | 4,1 % | 2,5 mill. kr | 7 490 kr |
| Personlig eier H gjennom Katomami AS | 1,2 % | 763 941 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,8 % | 508 788 kr | 0 kr |
| Jrgen Svensson (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 189 846 kr | – |
| Personlig eier J | 0,1 % | 85 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,1 % | 85 051 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 76,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 61,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 441 102 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 638 094 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i M1 INVEST AS falt med 63,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i M1 INVEST AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 12,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i M1 INVEST AS økte fra 76 863 til 78 168 i 2025, og 9 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- JORDANES HOLDING AS gikk fra 15,4 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HENRIK THULESEN gikk fra 6,5 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- AKTIV RESSURS AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- WESTGAARDSKAN AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JACKSON HOWLID INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOKAMA INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BERGA INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STATT INVEST AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANDROMEDA INVEST AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ILE KONSULT AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EMTRIOVE AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PATRIK NILSSON gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VEGARD STØTEN HOLDING AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- M1 INVEST AS gikk fra 15,2 % til 11,5 % av aksjene i JORDANES INVEST AS i 2025.
- MAZUREK INVEST AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25,1 mill. kr).
- Finansinntektene i ALASKA INVEST AS steg fra 2 kr i 2024 til 1,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CASINA AS delte anslagsvis ut 750 001 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−5 960 kr) pluss årsresultatet 2025 (662 207 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−93 754 kr).
- JORDANES INVEST AS gikk fra 14 % til 0 % av aksjene i M1 INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eierandel i: Jordanes Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.