Anslag · inntektsår 2025
Taptails AS
Org.nr. 920851843 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Hole
Aksjene i Taptails AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Taptails AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 171 546 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Taptails AS?
Taptails AS eies til slutt av Andreas Evang (27 % gjennom Flo AS → Concept Holding AS og Flo AS → Acme Ventures AS → Concept Holding AS), Per Egenæss Stilling (10,4 % gjennom Flo AS → Parrot AS), Ketil Nereng (9,1 % gjennom Flo AS → Acme Ventures AS → Litek AS og Flo AS → Litek AS), Martin Riegel (7,1 % gjennom Flo AS → Trendxl AS → Blåsti AS) og Kjetil Amland Riegel (7,1 % gjennom Flo AS → Trendxl AS → Krieg Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Taptails AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Andreas Evang gjennom Flo AS → Concept Holding AS; Flo AS → Acme Ventures AS → Concept Holding AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 27 % | 0 kr | 0 kr |
| Per Egenæss Stilling gjennom Flo AS → Parrot AS. Eier også aksjer i Borg Invest AS (under 0,01 %) | 10,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Ketil Nereng gjennom Flo AS → Acme Ventures AS → Litek AS; Flo AS → Litek AS. Eier også aksjer i Green Minerals AS (under 0,01 %) | 9,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Martin Riegel gjennom Flo AS → Trendxl AS → Blåsti AS. Eier også aksjer i Zelluna ASA (under 0,01 %) | 7,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Kjetil Amland Riegel gjennom Flo AS → Trendxl AS → Krieg Invest AS | 7,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Mads Riegel gjennom Flo AS → Trendxl AS → Mriegel AS | 7,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Peder Riegel gjennom Flo AS → Trendxl AS → Priegel AS. Eier også aksjer i Bouvet ASA (0,01 %) | 7,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Elise Pedersen Kristoffersen gjennom Flo AS | 6 % | 0 kr | 0 kr |
| Bjarne Ingvar Nereng gjennom Flo AS → Acme Ventures AS → Bnholding AS; Flo AS → Bnholding AS | 2,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Caroline Belbo gjennom Flo AS → Jam AS | 2,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Marko Joachim Stenhagen gjennom Flo AS → Jam AS | 2,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Anders Sekkingstad Hernæs gjennom Næringsbox AS. Eier også aksjer i Blindleia Performance Center AS (7,4 %), Endúr ASA (under 0,01 %), Nordic Unmanned ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Birgit Nereng gjennom Flo AS → Acme Ventures AS → Artemis Holding AS; Flo AS → Artemis Holding AS | 1,7 % | 0 kr | 0 kr |
| Jan Erik Andreassen gjennom Flo AS. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %) | 0,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Tone Andresen gjennom Flo AS → Acme Ventures AS → Tonetoner AS; Flo AS → Tonetoner AS | 0,7 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TAPTAILS AS økte med 3,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CLEAR INVEST AS gikk fra 21,9 % til 0 % av aksjene i TAPTAILS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SØYLAND & CO AS gikk fra 21,9 % til 0 % av aksjene i TAPTAILS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ETHIC INVESTMENT AS gikk fra 18,7 % til 0 % av aksjene i TAPTAILS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DNA EVENTS AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i TAPTAILS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i FLO AS økte med 33,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TRENDXL AS steg fra 30,2 mill. kr i 2024 til 391 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TRENDXL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRØMSVEIEN 239 AS i 2025.
- PARROT AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (70,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (70,7 mill. kr).
- BLÅSTI AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,5 mill. kr).
- BLÅSTI AS gikk fra 100 % til 33,3 % av aksjene i DRIFTER AS i 2025.
- KRIEG INVEST AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FLO AS økte med 17,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PARROT AS delte anslagsvis ut 6,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (48,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (70,8 mill. kr).
- Finansinntektene i ACME VENTURES AS steg fra 452 267 kr i 2023 til 2,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ACME VENTURES AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i OHDOKI AS i 2024.
- BLÅSTI AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,2 mill. kr).
- KRIEG INVEST AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.