Anslag · inntektsår 2025
Nablaflow AS
Org.nr. 920782132 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Stavanger
Aksjene i Nablaflow AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nablaflow AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −84,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,32 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Nablaflow AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 310 468 kr. Bankinnskuddene økte med 6,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 177 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 11 477 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nablaflow AS?
Nablaflow AS eies til slutt av Personlig eier A (34,5 % gjennom Oluc Invest AS), Personlig eier B (12,8 % gjennom Vortex Invest AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom Vortex Invest AS), Personlig eier D (4,9 % gjennom Snør AS) og Personlig eier E (4,9 % gjennom Snør AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nablaflow AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Oluc Invest AS | 34,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vortex Invest AS | 12,8 % | 372 887 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vortex Invest AS | 12,8 % | 372 887 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Snør AS | 4,9 % | 141 440 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Snør AS | 4,9 % | 141 440 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Compelling AS | 4,6 % | 133 725 kr | 0 kr |
| Universitetet i Stavanger gjennom Validé AS; Validé AS → Norce Innovation AS → Norce Holding AS → Stavanger Research Holding AS | 4,6 % | 133 323 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Fredrik Fang Liland Invest AS | 3,7 % | 108 009 kr | 0 kr |
| Rogaland Fylkeskommune gjennom Validé AS | 3,2 % | 93 885 kr | – |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Validé AS | 1,9 % | 56 219 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Angel Consulting AS | 1,9 % | 54 004 kr | 0 kr |
| FP8 S.R.L. (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 52 719 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Fela Invest AS | 1,8 % | 51 433 kr | 0 kr |
| Helse Stavanger HF gjennom Validé AS | 1,3 % | 38 145 kr | – |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Validé AS → Equinor Ventures AS → Equinor ASA; Validé Invest Ii AS → Nysnø Klimainvesteringer AS | 1 % | 29 443 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 477 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NABLAFLOW AS økte med 3,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NABLAFLOW AS økte fra 6 708 til 6 863 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SNØR AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,2 mill. kr).
- COMPELLING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11 mill. kr).
- COMPELLING AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i TILD NORWAY AS i 2024.
- Finansinntektene i ANGEL CONSULTING AS steg fra 788 380 kr i 2023 til 3,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Universitetet i Stavanger
- Eier: Rogaland Fylkeskommune
- Eier: Siva - Selskapet for Industrivekst SF
- Eier: Helse Stavanger HF
- Eier: Nærings- og Fiskeridepartementet
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.