Anslag · inntektsår 2025
Topcamp Eiendom AS
Org.nr. 920728138 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Topcamp Eiendom AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 282 533 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 128,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Topcamp Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 3,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, så avkastningen er 4,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Topcamp Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,7 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Topcamp Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 149 929 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 9,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,2 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 131,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,4 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,4 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Topcamp Eiendom AS?
Topcamp Eiendom AS eies til slutt av Braganza AB (8,8 % gjennom Topcamp Holding AS → Formentera AS), Rune Stokke (6 % gjennom Topcamp Holding AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS), Tøk Holding AS (5,7 % gjennom Topcamp Holding AS), Erling Storm (5 % gjennom Topcamp Holding AS → AS Erling Storm Holding) og Gunnar Evensen (4,9 % gjennom Topcamp Holding AS → Møsbu AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Topcamp Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Braganza AB gjennom Topcamp Holding AS → Formentera AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,8 % | 11,4 mill. kr | – |
| Rune Stokke gjennom Topcamp Holding AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS. Eier også aksjer i Salig AS (0,96 %), Deepx Health AS (under 0,01 %) | 6 % | 7,7 mill. kr | 59 583 kr |
| Tøk Holding AS gjennom Topcamp Holding AS | 5,7 % | 7,4 mill. kr | – |
| Erling Storm gjennom Topcamp Holding AS → AS Erling Storm Holding. Eier også aksjer i Ødekjære Vann og Avløp AS (5,88 %), Storm Elektro Oslo-Akershus AS (4 %), Marine Pro AS (0,04 %), Sparebanken Øst (0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 5 % | 6,5 mill. kr | 47 296 kr |
| Gunnar Evensen gjennom Topcamp Holding AS → Møsbu AS | 4,9 % | 6,3 mill. kr | 45 471 kr |
| Nils Kjetil Tronrud gjennom Topcamp Holding AS → Engadin AS → Adlon AS; Topcamp Holding AS → Adlon AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (0,01 %), Sparebanken Norge (0,01 %), Vår Energi ASA (0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 3,8 % | 4,9 mill. kr | 31 012 kr |
| Olav Engebret Thon gjennom Topcamp Holding AS → Hathon Holding AS → Lamponi Investments AS. Eier også aksjer i Elliptic Laboratories ASA (0,05 %), Circio Holding ASA (0,05 %), Elkem ASA (0,01 %) | 3,2 % | 4,1 mill. kr | 23 310 kr |
| Halgrim Thon gjennom Topcamp Holding AS → Hathon Holding AS. Eier også aksjer i Uppi Holding AS (100 %), Borealis Productions AS (15 %), Nead-Norwegian Ethiopian Agricultural Development AS (1,74 %), Lyn 1896 AS (0,12 %), Kongsberg Automotive ASA (0,11 %) og 5 andre | 2,6 % | 3,3 mill. kr | 15 315 kr |
| Thorstein Berg gjennom Topcamp Holding AS → Bjørk Invest AS → Bergsjø Invest AS; Topcamp Holding AS → Bjørk Invest AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %) | 2,5 % | 3,2 mill. kr | 14 675 kr |
| Jan Tellef Thorleifsson gjennom Topcamp Holding AS → Styrbord AS. Eier også aksjer i Vema Iii AS (10,77 %) | 2,2 % | 2,8 mill. kr | 10 420 kr |
| Hans Petter Krohnstad gjennom Topcamp Holding AS → Engadin AS → HPK Eiendom AS. Eier også aksjer i Gumøy Golf AS (0,43 %) | 2,2 % | 2,8 mill. kr | 10 381 kr |
| Alexandra Margareth Angelil gjennom Topcamp Holding AS → for Me AS. Eier også aksjer i Rwa Invest AS (14,99 %) | 2 % | 2,6 mill. kr | 8 017 kr |
| Jorunn Marie Thon gjennom Topcamp Holding AS → Hathon Holding AS → Jomma AS | 1,8 % | 2,3 mill. kr | 5 713 kr |
| Nina Krog Ekman gjennom Topcamp Holding AS → La Mani AS → Nikro AS | 1,8 % | 2,3 mill. kr | 5 670 kr |
| Malin Hulsbergen gjennom Topcamp Holding AS → La Mani AS → Nilam AS | 1,8 % | 2,3 mill. kr | 5 670 kr |
- Verdigrunnlag
- 160,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 128,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,4 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- STOKKE INDUSTRI AS delte anslagsvis ut 157,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (349,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
- STOKKE INDUSTRI AS gikk fra 61,1 % til 0 % av aksjene i NORDICLABS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i FORMENTERA AS økte med 46,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HATHON HOLDING AS delte anslagsvis ut 456 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (552,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (102 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HATHON HOLDING AS økte med 461,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HATHON HOLDING AS steg fra 0 kr i 2024 til 27,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TORVET 1 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NEDRE SEM BARNEHAGE AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMILLA COLLETTS VEI 11 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOERVEIEN 10 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DURUDVEIEN 37/39 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ÅSENVEIEN 12 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DRONNINGENSGATE 6 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BANKVEIEN 11 & 14 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØVRE SLOTTSGATE 15 B AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAUSMANNSGATE 21 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RÅDHUSGATA 2 OSLO AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAUGESUNDGATE 27 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RISAVIKA HAVNERING 224 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ÅS SENTRUM ØST AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 40,8 % til 0 % av aksjene i KUNGSBACKA HOLDING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 26,5 % til 0 % av aksjene i INDIDYE HOLDING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 20,4 % til 0 % av aksjene i SHOPLABS AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 12,6 % til 0 % av aksjene i HEMODX AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i CUPP COMPUTING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i NORSE FORVALTNING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i PRE VENTION AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i AXXELERATOR CAPITAL AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i PIDI 2016 AS i 2025.
- Finansinntektene i BJØRK INVEST AS steg fra 697 378 kr i 2024 til 5,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SØRE ØVERLI AS delte anslagsvis ut 71 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (948 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (616 000 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (877,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TOPCAMP HOLDING AS falt med 40,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i FORMENTERA AS økte med 47,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BJØRK INVEST AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i NETFAIR AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Tøk Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.