Anslag · inntektsår 2025
Ev Private Equity V Plus AS
Org.nr. 920703054 · AS · Fondsforvaltningsvirksomhet · Stavanger
Aksjene i Ev Private Equity V Plus AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 691 646 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 105,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ev Private Equity V Plus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 64 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ev Private Equity V Plus AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 32 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,8 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 105,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ev Private Equity V Plus AS?
Ev Private Equity V Plus AS eies til slutt av Gregory John Herrera (14,9 % gjennom Project Ryan AS), Rune Jensen (10,6 % gjennom Ruca AS), Kjell Erik Jacobsen (10,4 % gjennom Sørjac AS), Helge Tveit (10 % gjennom Tristar Invest AS) og Tomas Hvamb (9,9 % gjennom Valmueveien Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ev Private Equity V Plus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gregory John Herrera gjennom Project Ryan AS | 14,9 % | 15,6 mill. kr | 138 696 kr |
| Rune Jensen gjennom Ruca AS. Eier også aksjer i LJ Invest AS (under 0,01 %) | 10,6 % | 11,1 mill. kr | 93 371 kr |
| Kjell Erik Jacobsen gjennom Sørjac AS | 10,4 % | 10,9 mill. kr | 91 808 kr |
| Helge Tveit gjennom Tristar Invest AS | 10 % | 10,5 mill. kr | 87 119 kr |
| Tomas Hvamb gjennom Valmueveien Capital AS | 9,9 % | 10,4 mill. kr | 86 142 kr |
| Espen Strøm gjennom RKS Invest AS | 7,8 % | 8,2 mill. kr | 64 682 kr |
| Einar Gamman gjennom Gamman Invest AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 5,2 % | 5,5 mill. kr | 37 104 kr |
| Marte Fugelli Gamman gjennom Gamman Invest AS | 5,2 % | 5,5 mill. kr | 37 104 kr |
| Kitty Nyland gjennom Tristar Invest AS | 4,9 % | 5,2 mill. kr | 33 978 kr |
| Lill Wegner Thomassen gjennom Christian Wegner AS | 2,2 % | 2,3 mill. kr | 5 759 kr |
| Per Christian Bildtsén gjennom Christian Wegner AS | 2,2 % | 2,3 mill. kr | 5 759 kr |
| Jeanette JÄCK gjennom Ruca AS → LJ Invest AS | 2,2 % | 2,3 mill. kr | 5 062 kr |
| Line Cecilie Hagen gjennom Ruca AS → LJ Invest AS | 2,2 % | 2,3 mill. kr | 5 062 kr |
| Adrian Gamman gjennom Gamman Invest AS. Eier også aksjer i Ik Group AS (0,24 %) | 1,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Julian Gamman gjennom Gamman Invest AS | 1,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 131,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 105,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- EV PRIVATE EQUITY V PLUS AS delte anslagsvis ut 64 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20 mill. kr).
- Finansinntektene i EV PRIVATE EQUITY V PLUS AS steg fra 31 494 kr i 2024 til 67,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GAMMAN INVEST AS delte anslagsvis ut 6,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (18,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GAMMAN INVEST AS steg fra 2,6 mill. kr i 2024 til 19,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i PROJECT RYAN AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 19,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i RUCA AS steg fra 79 725 kr i 2024 til 14,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SØRJAC AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SØRJAC AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TRISTAR INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TRISTAR INVEST AS steg fra 3,7 mill. kr i 2024 til 22,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i VALMUEVEIEN CAPITAL AS falt med 1,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- GAMMAN INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr).
- GAMMAN INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROGALAND SENIORKLÆR AS i 2024.
- SØRJAC AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (566 390 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Havn Capital Fund i Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.