Anslag · inntektsår 2025
Linjegården Næring AS
Org.nr. 920699383 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lillestrøm
Aksjene i Linjegården Næring AS gir de 162 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Linjegården Næring AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −1,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (496 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2 920 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Linjegården Næring AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 364 000 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Linjegården Næring AS?
Linjegården Næring AS eies til slutt av Personlig eier A (7,4 % gjennom Romerike Sparebank → O.M. Holding AS), Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis (4,9 % gjennom Romerike Sparebank), Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap (4,2 % gjennom Romerike Sparebank), Personlig eier B (3,2 % gjennom Romerike Sparebank → O.M. Holding AS) og Personlig eier C (3,1 % gjennom Romerike Sparebank → A Management AS og Romerike Sparebank → Riisalleen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Linjegården Næring AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Romerike Sparebank → O.M. Holding AS | 7,4 % | 115 332 kr | 0 kr |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis gjennom Romerike Sparebank | 4,9 % | 75 796 kr | – |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Romerike Sparebank | 4,2 % | 65 030 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Romerike Sparebank → O.M. Holding AS | 3,2 % | 49 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Romerike Sparebank → A Management AS; Romerike Sparebank → Riisalleen Invest AS | 3,1 % | 48 258 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Romerike Sparebank → Braabro AS | 2,9 % | 45 781 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Romerike Sparebank → Opal Maritime AS | 2,9 % | 44 859 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Romerike Sparebank | 2,2 % | 34 715 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Romerike Sparebank → Willys AS | 1,6 % | 24 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Romerike Sparebank | 1,4 % | 21 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Romerike Sparebank → Skigarden AS | 1,3 % | 20 309 kr | 0 kr |
| Forsikringsstiftelsen JBF gjennom Romerike Sparebank → JBF Forsikring AS → JBF Bank og Forsikring Holding AS | 1,1 % | 17 560 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Romerike Sparebank → Vargtass AS | 1 % | 15 813 kr | 0 kr |
| Swedbank AB gjennom Romerike Sparebank → SB1 Markets AS | 1 % | 15 369 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Romerike Sparebank | 1 % | 14 970 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SB1 MARKETS AS delte anslagsvis ut 254,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (324,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (213,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (283,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SB1 MARKETS AS økte med 172,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SB1 MARKETS AS gikk fra 7 % til 0 % av aksjene i VOW ASA i 2025.
- SB1 MARKETS AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i XPLORA TECHNOLOGIES AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i A MANAGEMENT AS falt med 15 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i A MANAGEMENT AS steg fra 6,4 mill. kr i 2024 til 26,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FORM EIENDOM AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i NOVORENDER AS i 2025.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i PN HOLDCO AS i 2025.
- O.M. HOLDING AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i HØLAND OG SETSKOG SPAREBANK i 2024.
- Innskutt egenkapital i SB1 MARKETS AS falt med 100 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SB1 MARKETS AS gikk fra 4,5 % til 1,1 % av aksjene i ANDFJORD SALMON GROUP AS i 2024.
- Finansinntektene i BRAABRO AS steg fra 567 276 kr i 2023 til 9,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i BIEN SPAREBANK ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- Eier: Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- Eier: Forsikringsstiftelsen JBF
- Eier: Swedbank AB
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.