Anslag · inntektsår 2025
Nord Gondol AS
Org.nr. 920592724 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Vefsn
Aksjene i Nord Gondol AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nord Gondol AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −822 525 kr, mest med nye penger fra eierne (561 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 921 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nord Gondol AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 822 525 kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nord Gondol AS?
Nord Gondol AS eies til slutt av Vefsn Kommune (67,4 %), Personlig eier A (4,9 % gjennom Hi North AS → Bardin AS og Bardin AS), Personlig eier B (2,9 % gjennom Hi North AS → Even&Even AS → Bergstrøm AS), Personlig eier C (2,9 % gjennom Hi North AS → Even&Even AS → Øyfjell Private Equity AS → Econ AS) og Personlig eier D (2,5 % gjennom Hi North AS → Skala Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nord Gondol AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Vefsn Kommune | 67,4 % | 817 060 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Hi North AS → Bardin AS; Bardin AS | 4,9 % | 58 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hi North AS → Even&Even AS → Bergstrøm AS | 2,9 % | 34 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hi North AS → Even&Even AS → Øyfjell Private Equity AS → Econ AS | 2,9 % | 34 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hi North AS → Skala Invest AS | 2,5 % | 30 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,3 % | 27 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,9 % | 23 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,9 % | 23 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sentrum Regnskap AS | 1,7 % | 21 040 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,5 % | 17 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ingeniør Rune AS | 1,4 % | 16 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sentrum Regnskap AS | 1,3 % | 15 207 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Albatross Invest AS | 0,8 % | 9 820 kr | 0 kr |
| Mosjøen Næringsforening | 0,8 % | 9 820 kr | – |
| Personlig eier M | 0,8 % | 9 820 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NORD GONDOL AS økte med 561 000 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NORD GONDOL AS økte fra 1 047 til 1 234 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Finansinntektene i EVEN&EVEN AS steg fra 6 167 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SENTRUM REGNSKAP AS steg fra 125 821 kr i 2024 til 12,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SENTRUM REGNSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BEDRIFTSPARTNER AS i 2025.
- SENTRUM REGNSKAP AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SAGA REGNSKAP HELGELAND AS i 2025.
- Finansinntektene i BERGSTRØM AS steg fra 571 700 kr i 2024 til 8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ØYFJELL PRIVATE EQUITY AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i VESTBYLOG INVEST AS i 2025.
I eierkjeden
- Eier: Vefsn Kommune
- Eier: Mosjøen Næringsforening
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.