Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Sport Outlet Rykkinn 78 AS

Org.nr. 920548547 · AS

Aksjene i Sport Outlet Rykkinn 78 AS gir de 50 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Sport Outlet Rykkinn 78 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 35,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,39 % av den samme verdien, så avkastningen er 92,3 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Sport Outlet Rykkinn 78 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 598 442 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 30 149 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 226 450 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Sport Outlet Rykkinn 78 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 598 442 kr. Bankinnskuddene økte med 593 kr. Det er i snitt tatt ut 1,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 43,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (26 688 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 348 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 16 589 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Sport Outlet Rykkinn 78 AS?

Sport Outlet Rykkinn 78 AS eies til slutt av Personlig eier A (17,6 % gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Tor Andre Skeie Invest AS), Personlig eier B (16,9 % gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Odd Arne Larsen Invest AS), Personlig eier C (16,2 % gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Alden AS → Alden 3 AS), Personlig eier D (12,6 % gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Yokru Invest AS → Andrino Holding AS) og Personlig eier E (9,4 % gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → J J Ugland Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sport Outlet Rykkinn 78 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Tor Andre Skeie Invest AS17,6 %602 342 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Odd Arne Larsen Invest AS16,9 %577 478 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Alden AS → Alden 3 AS16,2 %555 510 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Yokru Invest AS → Andrino Holding AS12,6 %430 809 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → J J Ugland Holding AS9,4 %320 675 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Elias Invest AS3,8 %129 587 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → T Skalleberg Holding AS3,2 %109 097 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Gjermund Flaa Invest AS2,1 %72 039 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Yokru Invest AS → Oh Trondsen Holding AS2,1 %71 801 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Investor Kolstø AS1,1 %38 960 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Askø Invest AS0,9 %29 589 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Nor-Sport Holding AS0,7 %23 725 kr0 kr
M A Holding AS gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Alden AS0,5 %17 975 kr–
Personlig eier M gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Klett Invest AS0,5 %17 584 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Sport Outlet AS → Outlet Group Holding AS → Lunde Njøsen AS0,5 %17 387 kr0 kr
Verdigrunnlag
4,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
3,4 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
16 589 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SPORT OUTLET RYKKINN 78 AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,8 mill. kr).
  • HOOGERMAN AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SPORT OUTLET RYKKINN 78 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SPORT OUTLET AS delte anslagsvis ut 130 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (347 036 kr) pluss årsresultatet 2025 (279 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (149,4 mill. kr).
  • SPORT OUTLET AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORT OUTLET P300 AS i 2025.
  • OUTLET GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 113,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (219,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (130,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (236,6 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i OUTLET GROUP HOLDING AS økte med 88,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • OUTLET GROUP HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i OUTLET GROUP HOLDING AS i 2025.
  • TOR ANDRE SKEIE INVEST AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (80,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (98,6 mill. kr).
  • ODD ARNE LARSEN INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i CHEM ANCHOR INVEST IX AS i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 29,1 % til 0 % av aksjene i INAPRIL AS i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 14,9 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 4,8 % til 3,1 % av aksjene i FJORD DEFENCE GROUP ASA i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 4,5 % til 0 % av aksjene i IDEX BIOMETRICS ASA i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ENERGEIA AS i 2025.
  • ALDEN AS gikk fra 1,6 % til 0,2 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2025.
  • SPORT OUTLET RYKKINN 78 AS delte anslagsvis ut 950 920 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr).
  • SPORT OUTLET AS delte anslagsvis ut 249,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (125,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (124,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (347 036 kr).
  • SPORT OUTLET AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i SPORT OUTLET NARVIK 70 AS i 2024.
  • SPORT OUTLET AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OUTLET GROUP AS i 2024.
  • SPORT OUTLET AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORT OUTLET STORO 97 AS i 2024.
  • SPORT OUTLET AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORT OUTLET VIKASENTERET 105 AS i 2024.
  • OUTLET GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 189,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (103,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (305,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (219,1 mill. kr).
  • OUTLET GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ELEMENTS PRODUCTION AS i 2024.
  • ALDEN AS gikk fra 18,3 % til 15,6 % av aksjene i OUTLET GROUP HOLDING AS i 2024.
  • ALDEN AS gikk fra 9,1 % til 4,2 % av aksjene i ENSURGE MICROPOWER ASA i 2024.
  • ALDEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i XPLORA TECHNOLOGIES AS i 2024.
  • ALDEN 3 AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (45,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (45,8 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i ALDEN 3 AS falt med 26,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.