Anslag · inntektsår 2025
Skyfall 18 AS
Org.nr. 920354408 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Skyfall 18 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Skyfall 18 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Skyfall 18 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 21 053 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Skyfall 18 AS?
Skyfall 18 AS eies til slutt av Personlig eier A (22,1 % gjennom Skyfall Invest AS → Inch Invest AS og Inch Invest AS og Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → Inch Invest AS), Personlig eier B (19,8 % gjennom Skyfall Invest AS → PSM Invest AS og Paulus Møller Invest i AS → Songe-Møller Invest AS og Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → PSM Invest AS), Personlig eier C (14,9 % gjennom Skyfall Invest AS → Vesper Invest AS og Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → Vesper Invest AS), Personlig eier D (7,2 % gjennom HL Invest AS) og Personlig eier E (7,2 %), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Skyfall 18 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Skyfall Invest AS → Inch Invest AS; Inch Invest AS; Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → Inch Invest AS | 22,1 % | 234 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Skyfall Invest AS → PSM Invest AS; Paulus Møller Invest i AS → Songe-Møller Invest AS; Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → PSM Invest AS | 19,8 % | 209 911 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Skyfall Invest AS → Vesper Invest AS; Skyfall Ventures AS → Skyfall Invest AS → Vesper Invest AS | 14,9 % | 157 791 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom HL Invest AS | 7,2 % | 76 992 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,2 % | 76 992 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Red Walnut AS; Skyfall Ventures AS → Red Walnut AS | 5,9 % | 62 190 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,4 % | 57 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,6 % | 38 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Haraldstad Invest AS | 3,6 % | 38 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Jusila AS | 3,6 % | 38 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,6 % | 38 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Paulus Møller Invest i AS → Songe-Møller Invest AS | 2,3 % | 24 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Skyfall Ventures AS → Disruptøren AS | 0,4 % | 4 446 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- PAULUS MØLLER INVEST AS gikk fra 7,2 % til 0 % av aksjene i SKYFALL 18 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i HL INVEST AS steg fra 498 544 kr i 2024 til 3,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HARALDSTAD INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i SKYFALL 20 AS i 2025.
- SKYFALL VENTURES AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i SKYFALL 20 AS i 2025.
I eierkjeden
- Eierandel i: Filmgrail AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.