Anslag · inntektsår 2025
Vartdal Plast Steigen AS
Org.nr. 920295096 · AS · Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Steigen
Aksjene i Vartdal Plast Steigen AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vartdal Plast Steigen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 71,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,31 % av den samme verdien, så avkastningen er 234,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Vartdal Plast Steigen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 146 744 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 19 567 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vartdal Plast Steigen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 146 744 kr. Bankinnskuddene falt med 3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 12 377 kr. Det er i snitt tatt ut 2,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 142,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (17 548 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5 485 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 10 908 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vartdal Plast Steigen AS?
Vartdal Plast Steigen AS eies til slutt av MC Ocean Holdings Limited (35 % gjennom Cermaq Norway AS → Cermaq Norway Holding AS → Cermaq Group AS), Personlig eier A (26,6 % gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS → Brødrene Vartdal AS → Sustainability Invest AS og Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Future Invest AS), Personlig eier B (26,6 % gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS → Brødrene Vartdal AS → Vision Invest AS og Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Odinja Invest AS), Personlig eier C (10,8 % gjennom Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Andhav Invest AS) og Personlig eier D (1 % gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vartdal Plast Steigen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| MC Ocean Holdings Limited gjennom Cermaq Norway AS → Cermaq Norway Holding AS → Cermaq Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 35 % | 997 776 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS → Brødrene Vartdal AS → Sustainability Invest AS; Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Future Invest AS | 26,6 % | 757 145 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS → Brødrene Vartdal AS → Vision Invest AS; Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Odinja Invest AS | 26,6 % | 757 145 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Poly Har AS → Vartdal Holding AS → Andhav Invest AS | 10,8 % | 308 835 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Poly Har AS → Flamingo Holding Ii AS | 1 % | 29 887 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 10 908 kr
Hendelser i eierkjeden
- VARTDAL PLAST STEIGEN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3 mill. kr).
- POLY HAR AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (129,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (135,4 mill. kr).
- CERMAQ NORWAY AS delte anslagsvis ut 1,4 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (985,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i CERMAQ NORWAY HOLDING AS steg fra 240 649 kr i 2024 til 604,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FLAMINGO HOLDING II AS delte anslagsvis ut 29,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (29,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2 mill. kr).
- VARTDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (130,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (69,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (152 mill. kr).
- VARTDAL HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i CREATEVIEW AS i 2025.
- VARTDAL PLAST STEIGEN AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr).
- POLY HAR AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (110,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (59 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (129,5 mill. kr).
- CERMAQ NORWAY AS delte anslagsvis ut 6,4 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr).
- CERMAQ NORWAY AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i BALLANGEN SJØFARM AS i 2024.
- CERMAQ NORWAY HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,7 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (402 535 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,6 mrd. kr).
- CERMAQ GROUP AS delte anslagsvis ut 971,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (508,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).
- FLAMINGO HOLDING II AS delte anslagsvis ut 19,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- VARTDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 55 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (153,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (31,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (130,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VARTDAL HOLDING AS økte med 106,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.