Anslag · inntektsår 2025
Katapult Accelerator Follow-On Fund AS
Org.nr. 920253202 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Oslo
Aksjene i Katapult Accelerator Follow-On Fund AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Katapult Accelerator Follow-On Fund AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Katapult Accelerator Follow-On Fund AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 389 969 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 94 820 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Katapult Accelerator Follow-On Fund AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 389 969 kr. Bankinnskuddene falt med 383 607 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (74 516 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 43 381 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 46 319 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Katapult Accelerator Follow-On Fund AS?
Katapult Accelerator Follow-On Fund AS eies til slutt av Personlig eier A (25,6 % gjennom Flette AS), Personlig eier B (25 % gjennom Agf AS), Personlig eier C (7,4 % gjennom Katapult Holdco AS → Exp Invest AS → Tnu Holding AS og Katapult Holdco AS → Tnu Holding AS), Personlig eier D (5,3 % gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Skarbua AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Born Global Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Katapult Accelerator Follow-On Fund AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Flette AS | 25,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Agf AS | 25 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Katapult Holdco AS → Exp Invest AS → Tnu Holding AS; Katapult Holdco AS → Tnu Holding AS | 7,4 % | 475 217 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Skarbua AS | 5,3 % | 339 330 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Born Global Invest AS | 5 % | 316 552 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Action Invest AS | 4,6 % | 296 084 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS | 4 % | 254 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS | 4 % | 254 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Bearma Holding AS | 2,7 % | 171 191 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Civ Holding AS | 2,7 % | 171 191 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Jorden Kaller AS | 2,5 % | 160 958 kr | 0 kr |
| Regen Invest AS gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS | 2,5 % | 160 958 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Pure Potential AS | 1,6 % | 99 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Nautgardstind AS | 1,6 % | 99 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Centra Capital AS → Centragruppen AS → Vendalen AS | 1,6 % | 99 658 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 46 319 kr
Hendelser i eierkjeden
- CENTRA CAPITAL AS gikk fra 1,8 % til 0,3 % av aksjene i PUBLIC PROPERTY INVEST ASA i 2025.
- CENTRAGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 90 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (502,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (185,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (598,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- CENTRAGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 90 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (471,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (121,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (502,5 mill. kr).
- Finansinntektene i CENTRAGRUPPEN AS steg fra 44,2 mill. kr i 2023 til 173,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CENTRAGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 82,1 % av aksjene i CENTRA INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i AGF AS falt med 11 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- AGF AS gikk fra 30,3 % til 28,1 % av aksjene i FOSSEKALLEN INVEST AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Regen Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.