Anslag · inntektsår 2025
Brannsystemer AS
Org.nr. 920239560 · AS · Elektrisk installasjonsarbeid · Nittedal
Aksjene i Brannsystemer AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 831 274 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Brannsystemer AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 952 510 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 575 237 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Brannsystemer AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Brannsystemer AS?
Brannsystemer AS eies til slutt av Personlig eier A (37,9 % gjennom Optimum Invest AS → BSM Holding AS), Personlig eier B (30 % gjennom Kirkebylia AS), Personlig eier C (15,3 % gjennom Optimum Invest AS → Øtb Holding AS), Personlig eier D (13,5 % gjennom Optimum Invest AS → Col Holding AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Optimum Invest AS → GMK Holding AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brannsystemer AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Optimum Invest AS → BSM Holding AS | 37,9 % | 314 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Kirkebylia AS | 30 % | 249 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Optimum Invest AS → Øtb Holding AS | 15,3 % | 127 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Optimum Invest AS → Col Holding AS | 13,5 % | 111 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Optimum Invest AS → GMK Holding AS | 2,8 % | 23 276 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Optimum Invest AS → Col Holding AS | 0,5 % | 4 539 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 831 274 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BRANNSYSTEMER AS delte anslagsvis ut 799 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mill. kr).
- KIRKEBYLIA AS gikk fra 40 % til 30 % av aksjene i BRANNSYSTEMER AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- OPTIMUM INVEST AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (887 980 kr).
- BSM HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- KIRKEBYLIA AS gikk fra 40 % til 30 % av aksjene i BRANNSYSTEMER AS i 2025.
- ØTB HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
- COL HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (847 731 kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (929 756 kr).
- KIRKEBYLIA AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i BRANNSYSTEMER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i OPTIMUM INVEST AS økte med 8,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BSM HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,4 mill. kr).
- BSM HOLDING AS gikk fra 54,1 % til 0 % av aksjene i HAKO ELEKTRO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i KIRKEBYLIA AS økte med 1,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KIRKEBYLIA AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i BRANNSYSTEMER AS i 2024.
- ØTB HOLDING AS delte anslagsvis ut 700 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr).
- ØTB HOLDING AS gikk fra 21,9 % til 0 % av aksjene i HAKO ELEKTRO AS i 2024.
- COL HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (910 106 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (847 731 kr).
- COL HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i HAKO ELEKTRO AS i 2024.
- GMK HOLDING AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i HAKO ELEKTRO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.