Anslag · inntektsår 2025
Seevia Holding AS
Org.nr. 920050573 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Kinn
Aksjene i Seevia Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Seevia Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 22 091 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 846 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Seevia Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 22 091 kr. Bankinnskuddene falt med 35 537 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 3 094 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1 923 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Seevia Holding AS?
Seevia Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (21,1 % gjennom Kanto Invest AS), Personlig eier B (9 % gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS og Brothers AS og Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS), Personlig eier C (6,4 % gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS og Brothers AS og Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS og Brothers AS og Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS) og Personlig eier E (4,6 % gjennom Seno Reed AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Seevia Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kanto Invest AS | 21,1 % | 412 905 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS; Brothers AS; Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS | 9 % | 174 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS; Brothers AS; Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS | 6,4 % | 124 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS; Brothers AS; Måløy Eiendomsutvikling AS → Brothers AS | 6,4 % | 124 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Seno Reed AS | 4,6 % | 89 762 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Keepon Holding AS | 4,1 % | 80 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Skibenes & Søn AS; Måløy Eiendomsutvikling AS → Skibenes & Søn AS | 3,9 % | 77 105 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vyrd AS → Måløy Eiendomsutvikling AS → Skibenes & Søn AS; Måløy Eiendomsutvikling AS → Skibenes & Søn AS | 3,6 % | 71 174 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vyrd AS → Incubate AS | 2,9 % | 56 487 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vyrd AS → Bard Invest AS; Bard Invest AS | 2,8 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vyrd AS → Bard Invest AS; Bard Invest AS | 2,8 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vyrd AS → Bard Invest AS; Bard Invest AS | 2,8 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vyrd AS → Bard Invest AS → HSK Holding AS; Bard Invest AS → HSK Holding AS | 2,8 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vyrd AS → Bard Invest AS; Bard Invest AS | 2,8 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Ravnebergsletta AS | 2,6 % | 50 267 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1 923 kr
Hendelser i eierkjeden
- BARD INVEST AS delte anslagsvis ut 13,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (121,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (124,1 mill. kr).
- Finansinntektene i BARD INVEST AS steg fra 3,4 mill. kr i 2024 til 23,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BARD INVEST AS gikk fra 38,8 % til 23 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
- BROTHERS AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i OPTIMEERING AQUA AS i 2025.
- SKIBENES & SØN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,5 mill. kr).
- Finansinntektene i KANTO INVEST AS steg fra 17 178 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VYRD AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i SIDERDAMA AS i 2024.
- MÅLØY EIENDOMSUTVIKLING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i SIDERDAMA AS i 2024.
- SKIBENES & SØN AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Skiwo AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.