Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Pharma Production AS

Org.nr. 920049060 · AS · Produksjon av farmasøytiske preparater · Oslo

Aksjene i Pharma Production AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 371 973 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Pharma Production AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 15 430 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Pharma Production AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 74 292 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5 045 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Pharma Production AS?

Pharma Production AS eies til slutt av Geir Ivar Simonsen (27 % gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Calin Invest AS), PK Partners AB (23,5 % gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS), Esther Elisabeth Paust (23 % gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Heepo Invest AS), Geir Ove Engeset (21,1 % gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Eci AS) og Frode Lervik (1,8 % gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Peak Invest & Consult AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pharma Production AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Geir Ivar Simonsen gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Calin Invest AS27 %100 346 kr0 kr
PK Partners AB gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)23,5 %87 573 kr–
Esther Elisabeth Paust gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Heepo Invest AS. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %)23 %85 733 kr0 kr
Geir Ove Engeset gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Eci AS. Eier også aksjer i Aker ASA (under 0,01 %)21,1 %78 455 kr0 kr
Frode Lervik gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS → Peak Invest & Consult AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %), Orkla ASA (under 0,01 %)1,8 %6 637 kr0 kr
Erik Flatmark gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS. Eier også aksjer i Thor Medical ASA (under 0,01 %)1,3 %4 912 kr0 kr
Theresa Comiskey Olsen gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS. Eier også aksjer i JFP Invest Ii AS (1,52 %), Otivio AS (0,46 %), Navamedic ASA (0,06 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %), Norsk Titanium AS (under 0,01 %) og 1 andre1 %3 720 kr0 kr
Kari Opheim gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS0,9 %3 305 kr0 kr
Alf Gunnar Martin Nicklasson gjennom Dne Pharma AS → Farma Investment AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,3 %1 292 kr–
Verdigrunnlag
464 966 kr
Formuesverdi (80 %)
371 973 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • DNE PHARMA AS delte anslagsvis ut 116 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (136,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (72,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FARMA INVESTMENT AS falt med 110 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i FARMA INVESTMENT AS steg fra 15,8 mill. kr i 2024 til 110,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • CALIN INVEST AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i HEEPO INVEST AS steg fra 32 kr i 2024 til 10,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i ECI AS steg fra 3 kr i 2024 til 10,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i PEAK INVEST & CONSULT AS steg fra 56 kr i 2024 til 6,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • DNE PHARMA AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (58 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i FARMA INVESTMENT AS steg fra 778 359 kr i 2023 til 15,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • CALIN INVEST AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.