Anslag · inntektsår 2025
Oslo Wine Company AS
Org.nr. 920031900 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Frogn
Aksjene i Oslo Wine Company AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 309 706 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Oslo Wine Company AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 512 085 kr, mest med nye penger fra eierne (318 322 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Oslo Wine Company AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 512 085 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 593 293 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Oslo Wine Company AS?
Oslo Wine Company AS eies til slutt av Personlig eier A (30,2 %), Personlig eier B (27,1 %), Personlig eier C (14,3 % gjennom THG Invest AS), Personlig eier D (7,7 % gjennom Puten Invest AS) og Personlig eier E (3,9 % gjennom Be2be AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Oslo Wine Company AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 30,2 % | 93 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 27,1 % | 83 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom THG Invest AS | 14,3 % | 44 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Puten Invest AS | 7,7 % | 23 912 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Be2be AS | 3,9 % | 11 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 3,9 % | 11 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stavelin Holding AS | 3,9 % | 11 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ticos AS | 3,9 % | 11 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,4 % | 4 335 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,2 % | 3 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mondo Communications AS | 1,2 % | 3 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Niffen Vin AS | 0,7 % | 2 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Simonsen AS | 0,4 % | 1 185 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Simonsen AS | 0,4 % | 1 185 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 387 132 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 309 706 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i OSLO WINE COMPANY AS økte fra 1 100 til 4 572 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- THG INVEST AS gikk fra 44,5 % til 0 % av aksjene i LYRELL AS i 2025.
- STAVELIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,9 mill. kr).
- Finansinntektene i STAVELIN HOLDING AS steg fra 762 322 kr i 2024 til 3,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STAVELIN HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i NYDALEN VENTURE AS i 2025.
- THG INVEST AS gikk fra 25,5 % til 20,5 % av aksjene i OSLO WINE COMPANY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIMONSEN AS gikk fra 9,1 % til 1,1 % av aksjene i OSLO WINE COMPANY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FRAMÅT AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i OSLO WINE COMPANY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THG INVEST AS gikk fra 25,5 % til 20,5 % av aksjene i OSLO WINE COMPANY AS i 2024.
- BE2BE AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (768 088 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,2 mill. kr).
- STAVELIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−218 854 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,5 mill. kr).
- Finansinntektene i TICOS AS steg fra 78 345 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MONDO COMMUNICATIONS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BOOMR AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: International Vintners AS
- Eierandel i: Poppel Vinbar AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.