Anslag · inntektsår 2025
GSV 9 Prosjekt AS
Org.nr. 920020879 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i GSV 9 Prosjekt AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 195 674 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 45,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener GSV 9 Prosjekt AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i GSV 9 Prosjekt AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 247 402 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 916 933 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 93 617 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med GSV 9 Prosjekt AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 43,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 76 568 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (741 289 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 84 097 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 460 785 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier GSV 9 Prosjekt AS?
GSV 9 Prosjekt AS eies til slutt av Personlig eier A (15,7 % gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Nemento AS → Venture AS), Personlig eier B (13,2 % gjennom Caka AS), Personlig eier C (13,2 % gjennom Caka AS), Personlig eier D (13,2 % gjennom Caka AS) og Personlig eier E (5,3 % gjennom Caka AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av GSV 9 Prosjekt AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Nemento AS → Venture AS | 15,7 % | 7,1 mill. kr | 53 714 kr |
| Personlig eier B gjennom Caka AS | 13,2 % | 6 mill. kr | 42 450 kr |
| Personlig eier C gjennom Caka AS | 13,2 % | 6 mill. kr | 42 450 kr |
| Personlig eier D gjennom Caka AS | 13,2 % | 6 mill. kr | 42 450 kr |
| Personlig eier E gjennom Caka AS | 5,3 % | 2,4 mill. kr | 6 420 kr |
| Personlig eier F gjennom La Granja AS | 5 % | 2,3 mill. kr | 5 086 kr |
| Personlig eier G gjennom Anparo AS | 4,2 % | 1,9 mill. kr | 1 456 kr |
| Personlig eier H gjennom Schoci AS | 4,2 % | 1,9 mill. kr | 1 456 kr |
| Personlig eier I gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Nemento AS → Aeriksen Invest AS; Bonum Invest AS → Jeab AS → Aeriksen Invest AS; Bonum Invest AS → Aeriksen Invest AS | 3,9 % | 1,8 mill. kr | 192 kr |
| Personlig eier J gjennom Björkudden AS | 3,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Nemento AS → Yan Invest AS; Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Prosjekt NC 123 AS → Orlando Invest AS → Yan Invest AS | 3,1 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Offiseren AS | 3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Prosjekt NC 123 AS → Orlando Invest AS → Mhy Capital AS; Bonum Invest AS → Mhy Capital AS | 1,8 % | 814 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bonum Invest AS → Bonum Gruppen AS → Nebo Topco AS → Emercor AS → Middelborg AS | 1,4 % | 632 154 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bonum Invest AS → Engell Invest AS → Lobster Claw Capital AS; Bonum Invest AS → Engell Invest AS; Bonum Invest AS → Lobster Claw Capital AS | 1,1 % | 488 494 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 56,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 45,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 460 785 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i GSV 9 PROSJEKT AS falt med 43,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i CAKA AS steg fra 2,6 mill. kr i 2024 til 52,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAKA AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- BONUM INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EIENDOMSSELSKAP 18 AS i 2025.
- BONUM INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIENDOMSSELSKAP 15 AS i 2025.
- BONUM INVEST AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i RAVNSBORGVEIEN 8AB AS i 2025.
- BONUM INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i FOSSUMLUNDEN AS i 2025.
- NEBO TOPCO AS delte anslagsvis ut 27,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (53,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−242 308 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25 mill. kr).
- VENTURE AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (34,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (781 735 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,3 mill. kr).
- GSV 9 PROSJEKT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CARBO AS i 2024.
- CAKA AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i SILURVEIEN 45 HOLDING AS i 2024.
- BONUM INVEST AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i SILURVEIEN 45 HOLDING AS i 2024.
- BONUM INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i PEGASI INVEST AS i 2024.
- BONUM INVEST AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i MARSTRANDGATA 9 &11 PROSJEKT AS i 2024.
- Finansinntektene i BONUM GRUPPEN AS steg fra 41,1 mill. kr i 2023 til 209,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BONUM GRUPPEN AS gikk fra 75 % til 41,7 % av aksjene i ØA29 HOLDING AS i 2024.
- BONUM GRUPPEN AS gikk fra 30,6 % til 7,2 % av aksjene i PLACEPOINT AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.