Anslag · inntektsår 2025
XT Follo AS
Org.nr. 919914432 · AS · Treningssentervirksomhet · Nordre Follo
Aksjene i XT Follo AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 584 905 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i XT Follo AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 116 235 kr, mest med nye penger fra eierne (313 066 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med XT Follo AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 116 235 kr. Bankinnskuddene falt med 145 561 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 220 065 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 447 048 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier XT Follo AS?
XT Follo AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av XT Follo AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS | 73,3 % | 428 562 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS | 5,4 % | 31 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS | 5,2 % | 30 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS | 4,8 % | 27 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS | 3 % | 17 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS | 2,1 % | 12 060 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom XT Group AS | 1,6 % | 9 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS | 1,4 % | 8 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS | 0,8 % | 4 824 kr | 0 kr |
| Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 3 859 kr | – |
| Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS | 0,4 % | 2 412 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom XT Group AS | 0,3 % | 1 611 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom XT Group AS | 0,3 % | 1 611 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom XT Group AS | 0,1 % | 806 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom XT Group AS | 0,1 % | 806 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 731 131 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 584 905 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
- XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.