Anslag · inntektsår 2025
Stavkirkeveien 11B AS
Org.nr. 919874872 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Alver
Aksjene i Stavkirkeveien 11B AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 87 595 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Stavkirkeveien 11B AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 126 000 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stavkirkeveien 11B AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 126 000 kr. Bankinnskuddene økte med 2 447 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 37 195 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stavkirkeveien 11B AS?
Stavkirkeveien 11B AS eies til slutt av Personlig eier A (14,1 % gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Constructa Holding AS → Constructa Holding Invest AS), Personlig eier B (14,1 % gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS), Personlig eier C (11,1 % gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Jannicke Odland Holding AS), Personlig eier D (11,1 % gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Kipa AS) og Personlig eier E (11,1 % gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Odstad Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stavkirkeveien 11B AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Constructa Holding AS → Constructa Holding Invest AS | 14,1 % | 12 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS | 14,1 % | 12 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Jannicke Odland Holding AS | 11,1 % | 9 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Kipa AS | 11,1 % | 9 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Odstad Holding AS | 11,1 % | 9 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Moco Holding AS | 7,7 % | 6 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → HGS Eiendom AS | 7,7 % | 6 753 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Orion Prosjekt AS → Nesttungruppen AS → Sterling Holmen Eiendom AS → Sterling Holmen Holding AS → Boso Holding AS | 6,4 % | 5 565 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Noja AS | 3,1 % | 2 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Moco Holding AS | 2,1 % | 1 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Varger AS | 1,9 % | 1 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Varger AS | 1,6 % | 1 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Moco Holding AS | 1,4 % | 1 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Moco Holding AS | 1,4 % | 1 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Saarco Eiendom AS → Saarco AS → Moco Holding AS | 1,4 % | 1 232 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 109 494 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 87 595 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i SAARCO AS steg fra −2,4 mill. kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STERLING HOLMEN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i GODE BOMILJØ AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i STERLING HOLMEN HOLDING AS falt med 9,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i ORION PROSJEKT AS falt med 14,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i NESTTUNGRUPPEN AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.