Anslag · inntektsår 2025
Star Motor AS
Org.nr. 919862114 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Bærum
Aksjene i Star Motor AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 59 200 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Star Motor AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 62,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 93,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Star Motor AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 150 213 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Star Motor AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 12,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 21,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 11,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 77,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (148 190 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 786 863 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 92 115 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Star Motor AS?
Star Motor AS eies til slutt av Personlig eier A (70 % gjennom Autoin Bilskade AS → Rømcke Holding AS), Personlig eier B (15 % gjennom Star Motor Holding AS), Personlig eier C (7,5 % gjennom Star Motor Holding AS) og Personlig eier D (7,5 % gjennom Star Motor Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Star Motor AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Autoin Bilskade AS → Rømcke Holding AS | 70 % | 7,7 mill. kr | 59 200 kr |
| Personlig eier B gjennom Star Motor Holding AS | 15 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Star Motor Holding AS | 7,5 % | 822 860 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Star Motor Holding AS | 7,5 % | 822 860 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 59 200 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 92 115 kr
Hendelser i eierkjeden
- STAR MOTOR AS delte anslagsvis ut 22,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (683 579 kr).
- STAR MOTOR HOLDING AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i STAR MOTOR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- AUTOIN BILSKADE AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,2 mill. kr).
- RØMCKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (52,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (61,2 mill. kr).
- Finansinntektene i STAR MOTOR HOLDING AS steg fra 100 000 kr i 2024 til 39,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STAR MOTOR HOLDING AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i STAR MOTOR AS i 2025.
- AUTOIN BILSKADE AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (24,3 mill. kr).
- RØMCKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (52,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.