Anslag · inntektsår 2025
Pointer AS
Org.nr. 919805609 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Moss
Aksjene i Pointer AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 778 873 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Pointer AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pointer AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 329 351 kr og den langsiktige gjelden økte med 123 409 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 971 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pointer AS?
Pointer AS eies til slutt av Personlig eier A (29,9 % gjennom Hool Gruppen AS → Emnili AS), Personlig eier B (26,9 % gjennom Hool Gruppen AS → Holm Inv AS), Personlig eier C (7,5 % gjennom Hool Gruppen AS → Dakirk AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Hool Gruppen AS → Tomsun Invest AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Innvikling AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pointer AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hool Gruppen AS → Emnili AS | 29,9 % | 233 164 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hool Gruppen AS → Holm Inv AS | 26,9 % | 209 847 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hool Gruppen AS → Dakirk AS | 7,5 % | 58 665 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hool Gruppen AS → Tomsun Invest AS | 7,5 % | 58 665 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Innvikling AS | 5 % | 38 944 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5 % | 38 944 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hool Gruppen AS → Bye Investments AS | 4,8 % | 37 366 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hool Gruppen AS → Lauritzen Vault AS | 3,8 % | 29 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hool Gruppen AS → Lauritzen Vault AS | 3,8 % | 29 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hool Gruppen AS → Bakke Investments AS | 1,8 % | 13 825 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hool Gruppen AS → Holm Inv AS → Holmern AS | 1,5 % | 11 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hool Gruppen AS → Holm Inv AS → Holmern AS | 1,5 % | 11 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hool Gruppen AS → Alajab Holding AS | 1 % | 7 473 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 973 591 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 778 873 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i POINTER AS økte med 1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HOLM INV AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (599 941 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (819 762 kr).
- LAURITZEN VAULT AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−346 910 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23 mill. kr).
- LAURITZEN VAULT AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i STUBBERUD EIENDOMSSERVICE AS i 2025.
- HOUSE OF IT AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i POINTER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i HOOL GRUPPEN AS økte med 2,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EMNILI AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i HOOL GRUPPEN AS i 2024.
- HOLM INV AS delte anslagsvis ut 640 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (976 603 kr) pluss årsresultatet 2024 (965 218 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr).
- HOLM INV AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i HOOL GRUPPEN AS i 2024.
- LAURITZEN VAULT AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (24,9 mill. kr).
- Finansinntektene i LAURITZEN VAULT AS steg fra 2,1 mill. kr i 2023 til 14,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAURITZEN VAULT AS gikk fra 26 % til 25 % av aksjene i SKJOLD KOMPETANSE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: We Made Marketing AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.