Anslag · inntektsår 2025
Zoaring AS
Org.nr. 919670207 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Stavanger
Aksjene i Zoaring AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Zoaring AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 81,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,27 % av den samme verdien, så avkastningen er 302,9 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Zoaring AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 358 744 kr. Bankinnskuddene økte med 1,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 586 845 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 910 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Zoaring AS?
Zoaring AS eies til slutt av Personlig eier A (31,3 % gjennom Zensemaker AS → Fairing Group AS), Personlig eier B (31,3 % gjennom Zensemaker AS → Substereo Holding AS), Personlig eier C (14,3 % gjennom Zensemaker AS → Etos Patos Logos AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Zensemaker AS) og Personlig eier E (2,5 % gjennom Faveur AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Zoaring AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Zensemaker AS → Fairing Group AS | 31,3 % | 830 428 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Zensemaker AS → Substereo Holding AS | 31,3 % | 830 428 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Zensemaker AS → Etos Patos Logos AS | 14,3 % | 379 163 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Zensemaker AS | 8,1 % | 214 467 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Faveur AS | 2,5 % | 65 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,5 % | 65 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,5 % | 65 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,5 % | 65 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Zensemaker AS → Espedal & Co AS | 2,1 % | 56 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Zensemaker AS → Christian Rokseth Holding AS | 1,4 % | 37 534 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Zensemaker AS → Jepson Holding AS | 1,4 % | 37 534 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,2 % | 4 082 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 910 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ZOARING AS falt med 710 861 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ZENSEMAKER AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,6 mill. kr).
- Finansinntektene i ZENSEMAKER AS steg fra 635 596 kr i 2024 til 4,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ETOS PATOS LOGOS AS delte anslagsvis ut 899 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−6 267 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ETOS PATOS LOGOS AS falt med 1,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ESPEDAL & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (326,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
- ESPEDAL & CO AS gikk fra 3,1 % til 0,7 % av aksjene i SKUE SPAREBANK i 2025.
- Finansinntektene i ETOS PATOS LOGOS AS steg fra 652 045 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ETOS PATOS LOGOS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BO-INDUSTRI AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.