Anslag · inntektsår 2025
Keenious AS
Org.nr. 919650265 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Tromsø
Aksjene i Keenious AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 69 232 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Keenious AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −21,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Keenious AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 26,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (22,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Keenious AS?
Fra 2022 til 2024 økte egenkapitalen med 26,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 281 125 kr i året.
Hvem eier Keenious AS?
Keenious AS eies til slutt av Frode Opdahl (36,2 % gjennom Underhill Holding AS), Anders Holter Rapp (18,1 % gjennom A Rapp Invest AS), Nærings- og Fiskeridepartementet (13,3 % gjennom Investinor Nord-Norge AS → Investinor AS), 5593073728 Spintop Investment Part (8,5 %) og Bjørn Rustberggaard (4,4 % gjennom Honningkrukka AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Keenious AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Frode Opdahl gjennom Underhill Holding AS | 36,2 % | 7 mill. kr | 52 034 kr |
| Anders Holter Rapp gjennom A Rapp Invest AS | 18,1 % | 3,5 mill. kr | 17 198 kr |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Investinor Nord-Norge AS → Investinor AS | 13,3 % | 2,6 mill. kr | – |
| 5593073728 Spintop Investment Part (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,5 % | 1,6 mill. kr | – |
| Bjørn Rustberggaard gjennom Honningkrukka AS. Eier også aksjer i Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,17 %) | 4,4 % | 848 817 kr | 0 kr |
| Jakob Bergvik Aure gjennom JB Aure Holding AS | 2,4 % | 468 578 kr | 0 kr |
| Trond Riiber Knudsen gjennom TRK Group AS; direkte. Eier også aksjer i TRK Advisory AS (100 %), Thefactory Angels Iii AS (5,46 %), Katapult Accelerator SPV 1 AS (3,32 %), Bjønndalsveien 7 Eiendomsinvest AS (2,5 %), Matchless AS (1,55 %) og 57 andre | 1,4 % | 276 538 kr | 0 kr |
| Inger Johanna Magnus gjennom Magnus & Co AS. Eier også aksjer i Ringeriksfrukt AS (0,33 %), Gyldendal ASA (0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,2 % | 240 231 kr | 0 kr |
| Kirk Bradley (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 230 448 kr | – |
| Cyp574910 Tronite Rischard Solomou (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,1 % | 203 563 kr | – |
| Irl710661 Ndouvu Christian Headly (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,1 % | 203 563 kr | – |
| Jesper Solheim Johansen gjennom JS Johansen Holding AS. Eier også aksjer i Tomra Systems ASA (under 0,01 %) | 1,1 % | 203 563 kr | 0 kr |
| Anniken Magnus gjennom Magnus & Co AS | 0,8 % | 152 146 kr | 0 kr |
| Erlend Prestgard gjennom Prestgard Invest AS. Eier også aksjer i Elliptic Laboratories ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) | 0,7 % | 138 269 kr | 0 kr |
| Matias Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS. Eier også aksjer i Lofotlys AS (50 %), Norway Live AS (0,12 %) | 0,7 % | 131 355 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 24 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 174 747 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i INVESTINOR NORD-NORGE AS økte med 200 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- INVESTINOR NORD-NORGE AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i VESTERAALENS INVEST AS i 2025.
- INVESTINOR AS gikk fra 4,6 % til 0 % av aksjene i WELL CONVEYOR AS i 2025.
- MAGNUS & CO AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i TINGS AS i 2025.
- MAGNUS & CO AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i EQUALITY CHECK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KEENIOUS AS økte med 22,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i KEENIOUS AS økte fra 3 000 til 4 972 i 2024, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- INVESTINOR NORD-NORGE AS gikk fra 28,3 % til 0 % av aksjene i SAFE TRACK FOOD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i INVESTINOR AS økte med 559,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.