Anslag · inntektsår 2025
Gf10a AS
Org.nr. 919629134 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Gf10a AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Gf10a AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,46 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Gf10a AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 205 892 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 48 306 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Gf10a AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 205 892 kr. Bankinnskuddene økte med 908 781 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 99 349 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (38 010 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 032 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 23 627 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gf10a AS?
Gf10a AS eies til slutt av Personlig eier A (12 % gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Diva Bergteknikk AS), Personlig eier B (10 % gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Halvi Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Linesund AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Stavanger Verktøy Eiendom AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Stavanger Verktøy Eiendom AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gf10a AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Diva Bergteknikk AS | 12 % | 494 727 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Halvi Holding AS | 10 % | 412 273 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Linesund AS | 10 % | 412 273 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Stavanger Verktøy Eiendom AS | 7,5 % | 309 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Stavanger Verktøy Eiendom AS | 7,5 % | 309 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Aba Holding AS | 7 % | 288 591 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Gamle Forusveien 10 AS | 7 % | 288 591 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Pulsar Eiendom AS → T. Stangeland AS | 5 % | 206 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Mønnich AS | 4 % | 164 909 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Mønnich AS | 4 % | 164 909 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Norlink Eiendom AS → Stalfo Holding AS | 3,2 % | 129 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Norlink Eiendom AS → Westmoor Holding AS | 3,2 % | 129 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Pulsar Eiendom AS → T. Stangeland AS → Ojs Investments AS | 2,5 % | 103 068 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Pulsar Eiendom AS → T. Stangeland AS → SPS Investments AS | 2,5 % | 103 068 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Gamle Forusveien 10 AS → Folkvord Invest AS | 1,5 % | 60 123 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 23 627 kr
Hendelser i eierkjeden
- HALVI HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HALVI HOLDING AS steg fra 852 852 kr i 2024 til 16,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HALVI HOLDING AS gikk fra 9,8 % til 0 % av aksjene i IGANG TOTALENTREPRENØR AS i 2025.
- LINESUND AS delte anslagsvis ut 18,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (31,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,9 mill. kr).
- MØNNICH AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (91,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (94,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STAVANGER VERKTØY EIENDOM AS falt med 16,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MØNNICH AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (72,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (91,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.