Anslag · inntektsår 2025
M12 Datter AS
Org.nr. 919545399 · AS · Drift av restauranter · Oslo
Aksjene i M12 Datter AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 3 977 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener M12 Datter AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 44,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i M12 Datter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 303 148 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med M12 Datter AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 125 707 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 111 824 kr. Det er i snitt tatt ut 7,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 34,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (208 625 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 161 534 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 129 681 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier M12 Datter AS?
M12 Datter AS eies til slutt av Nordic Hospitality Partners Interna (66,6 % gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS), Anders Gudmundstuen (14,6 % gjennom M12 Mor AS → Bolag AS), Lars Hvidsten (6,8 % gjennom M12 Mor AS → Prim8 AS), Jenny Fredrika Therese Fahlström Svendsen (5 % gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS → F Svendsen AS) og Karl-Henning Fahlstrøm Svendsen (5 % gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS → F Svendsen AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av M12 Datter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Nordic Hospitality Partners Interna gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 66,6 % | 9,8 mill. kr | – |
| Anders Gudmundstuen gjennom M12 Mor AS → Bolag AS | 14,6 % | 2,2 mill. kr | 3 977 kr |
| Lars Hvidsten gjennom M12 Mor AS → Prim8 AS | 6,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Jenny Fredrika Therese Fahlström Svendsen gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS → F Svendsen AS | 5 % | 732 355 kr | 0 kr |
| Karl-Henning Fahlstrøm Svendsen gjennom M12 Mor AS → Noho Norway AS → F Svendsen AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 5 % | 732 355 kr | 0 kr |
| Kaja Meling Holmesland gjennom M12 Mor AS → Holmeslandholding AS | 2 % | 294 562 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 18,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 129 681 kr
Hendelser i eierkjeden
- M12 DATTER AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,5 mill. kr).
- M12 MOR AS delte anslagsvis ut 994 724 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−237 749 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mill. kr).
- BOLAG AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (747 915 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
- F SVENDSEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ILES AS i 2025.
- F SVENDSEN AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i HRCT AS i 2025.
- M12 DATTER AS delte anslagsvis ut 12,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,4 mill. kr).
- M12 MOR AS delte anslagsvis ut 16,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i M12 MOR AS falt med 3,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i M12 MOR AS steg fra 836 524 kr i 2023 til 22,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i BOLAG AS steg fra 411 878 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i F SVENDSEN AS steg fra 1,7 mill. kr i 2023 til 5,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PRIM8 AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (296 611 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (350 250 kr).
- Finansinntektene i PRIM8 AS steg fra 192 585 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.