Anslag · inntektsår 2025
Svanøy Segl Inn AS
Org.nr. 919508965 · AS · Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Kinn
Aksjene i Svanøy Segl Inn AS gir de 108 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Svanøy Segl Inn AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 210 324 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 79 587 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Svanøy Segl Inn AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 210 324 kr. Bankinnskuddene falt med 560 567 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Svanøy Segl Inn AS?
Svanøy Segl Inn AS eies til slutt av Personlig eier A (7,9 %), Personlig eier B (7,4 % gjennom Marø Havbruk Eigedom AS og direkte og Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS), Personlig eier C (7,4 % gjennom Marø Havbruk Eigedom AS og direkte og Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS), Personlig eier D (4,1 % gjennom Marø Havbruk Eigedom AS og direkte og Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS) og Personlig eier E (2,5 % gjennom Marø Havbruk Eigedom AS og Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Svanøy Segl Inn AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 7,9 % | 98 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Marø Havbruk Eigedom AS; direkte; Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS | 7,4 % | 91 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Marø Havbruk Eigedom AS; direkte; Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS | 7,4 % | 91 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Marø Havbruk Eigedom AS; direkte; Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS | 4,1 % | 51 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Marø Havbruk Eigedom AS; Svanøy Røykeri AS → Marø Havbruk Eigedom AS; direkte | 2,5 % | 31 667 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,4 % | 29 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2 % | 24 736 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2 % | 24 736 kr | 0 kr |
| Stiftelsen Norsk Hjortesenter | 2 % | 24 736 kr | – |
| Florø Rør AS | 1,6 % | 19 792 kr | – |
| Personlig eier I | 1,6 % | 19 792 kr | 0 kr |
| Stiftelsen Svanøy Hus | 1,6 % | 19 792 kr | – |
| Svanøy Stiftelse | 1,6 % | 19 792 kr | – |
| Personlig eier J | 1,6 % | 19 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Svanøy Havbruk AS → Bruhøgda Invest AS; direkte | 1,6 % | 19 535 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BISTRO TO KOKKER AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3 mill. kr).
- FLORØ FISKETRANSPORT AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i BOLUDA TOWAGE NORWAY AS i 2024.
- BISTRO TO KOKKER AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Stiftelsen Norsk Hjortesenter
- Eier: Florø Rør AS
- Eier: Stiftelsen Svanøy Hus
- Eier: Svanøy Stiftelse
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.