Anslag · inntektsår 2025
Hygotech AS
Org.nr. 919482788 · AS · Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Oslo
Aksjene i Hygotech AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hygotech AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −36,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,43 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Hygotech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 67 252 kr, mest med nye penger fra eierne (2,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 26 563 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hygotech AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 67 252 kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 32 452 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 929 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 20 172 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hygotech AS?
Hygotech AS eies til slutt av Personlig eier A (33,5 % gjennom P&G Holding AS → Stoplight AS og Stoplight AS), Personlig eier B (17,7 % gjennom Moat Holding AS), Personlig eier C (12,9 % gjennom Splendini AS), Personlig eier D (8,2 %) og Personlig eier E (3,4 % gjennom Fem T AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hygotech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom P&G Holding AS → Stoplight AS; Stoplight AS | 33,5 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Moat Holding AS | 17,7 % | 667 725 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Splendini AS | 12,9 % | 487 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 8,2 % | 308 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Fem T AS | 3,4 % | 129 315 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fuglesangen AS; direkte | 3,2 % | 122 130 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,6 % | 97 465 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fuglesangen AS | 2,2 % | 83 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lyng-Olsen Consult AS | 2,1 % | 80 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,7 % | 64 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,5 % | 55 391 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,4 % | 54 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Tutti Frutti Ventures AS | 1,4 % | 51 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Lien-Holding AS | 1,2 % | 46 267 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1 % | 39 235 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 20 172 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i HYGOTECH AS økte fra 8 704 757 til 9 819 614 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- STOPLIGHT AS gikk fra 50,5 % til 0 % av aksjene i EIKHAUGEN EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HYGOTECH AS økte med 2,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- P&G HOLDING AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (102 640 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr).
- FEM T AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i FJELLBAKERIET EIENDOMSINVEST AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.