Anslag · inntektsår 2025
Torgårdsveien 16 AS
Org.nr. 919461152 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Torgårdsveien 16 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Torgårdsveien 16 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,26 % av den samme verdien, så avkastningen er 45,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Torgårdsveien 16 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 23 014 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Torgårdsveien 16 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 580 272 kr. Det er i snitt tatt ut 1,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 90,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (13 282 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 284 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 256 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Torgårdsveien 16 AS?
Torgårdsveien 16 AS eies til slutt av Personlig eier A (36 % gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (13 % gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier D (13 % gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Torgårdsveien 16 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 36 % | 931 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13 % | 335 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13 % | 335 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS | 13 % | 335 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,2 % | 134 345 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS | 5 % | 129 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS | 5 % | 129 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS | 2,6 % | 67 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS | 2,6 % | 67 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS | 1,3 % | 33 586 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,3 % | 33 586 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS | 1 % | 25 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Malling & Co Eiendomsfond Holding AS → Malling & Co Eiendomsfond AS → Malling & Co Investment Management AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS | 1 % | 25 856 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 256 kr
Hendelser i eierkjeden
- TORGÅRDSVEIEN 16 AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (897 687 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2 mill. kr).
- MALLING & CO EIENDOMSFOND HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STORGATA 5-7 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MALLING & CO EIENDOMSFOND AS falt med 300 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MALLING & CO INVESTMENT MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 23,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,3 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- TORGÅRDSVEIEN 16 AS delte anslagsvis ut 677 660 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−60 088 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,8 mill. kr).
- MALLING & CO INVESTMENT MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 23,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.