Anslag · inntektsår 2025
Honest Food AS
Org.nr. 919366265 · AS · Kantinedrift og annen cateringvirksomhet · Oslo
Aksjene i Honest Food AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 387 427 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Honest Food AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 498 399 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Honest Food AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 351 546 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 983 313 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 836 027 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Honest Food AS?
Honest Food AS eies til slutt av Truls-Petter Bergh (13,7 % gjennom Idid AS), Henrik Lie-Nielsen (13,7 % gjennom Tanstaafl AS), Bjørn Martin Klokkernes (11,8 % gjennom Nordre Holding AS), Maria Mørseth (11,8 % gjennom Nordre Holding AS) og May Åshild Myrvang (5,9 % gjennom Idid AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Honest Food AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Truls-Petter Bergh gjennom Idid AS. Eier også aksjer i Rehab & Partners AS (100 %) | 13,7 % | 53 248 kr | 0 kr |
| Henrik Lie-Nielsen gjennom Tanstaafl AS. Eier også aksjer i HLN Holding AS (100 %) | 13,7 % | 52 920 kr | 0 kr |
| Bjørn Martin Klokkernes gjennom Nordre Holding AS. Eier også aksjer i Greenstat AS (0,02 %), Okea ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %), Aqualis ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 11,8 % | 45 738 kr | 0 kr |
| Maria Mørseth gjennom Nordre Holding AS. Eier også aksjer i Norwegian Blue AS (under 0,01 %) | 11,8 % | 45 738 kr | 0 kr |
| May Åshild Myrvang gjennom Idid AS. Eier også aksjer i Hav Group ASA (under 0,01 %), Eqva ASA (under 0,01 %) | 5,9 % | 22 820 kr | 0 kr |
| Hanna Fjeldheim Dale | 4,1 % | 16 010 kr | 0 kr |
| Ove Andersen gjennom Azzlack AS | 4 % | 15 369 kr | 0 kr |
| Sivert Erling Severinsen gjennom Sise AS. Eier også aksjer i Erling Severinsen AS (50 %), Vikebø & Jørgensen Åsane AS (30 %), Saltskohavn Eiendom AS (6,67 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 2,9 % | 11 205 kr | 0 kr |
| Ellen Carina Ottesen gjennom Chapters AS | 2,6 % | 10 231 kr | 0 kr |
| Thomas Ottesen gjennom Chapters AS | 2,6 % | 10 231 kr | 0 kr |
| Helge Hannisdal gjennom H5 Innovations AS. Eier også aksjer i Quantfolio AS (0,11 %) | 2,2 % | 8 681 kr | 0 kr |
| Stein Einride Schiller Opsahl gjennom Stop Holding AS. Eier også aksjer i Stacc AS (0,19 %) | 2 % | 7 860 kr | 0 kr |
| Baste Andreas Christiansen gjennom Bastec AS. Eier også aksjer i TGS ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Atlantic Sapphire ASA (under 0,01 %) | 1,7 % | 6 626 kr | 0 kr |
| Rune Myrseth gjennom FC Max AS | 1,6 % | 6 279 kr | 0 kr |
| Odd Gurvin gjennom Xtreme Nordic AS | 1,6 % | 6 278 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 484 284 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 387 427 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORDRE HOLDING AS gikk fra 39 % til 0 % av aksjene i TRIPPEL SALTO AS i 2025.
- TANSTAAFL AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,6 mill. kr).
- Finansinntektene i NORDRE HOLDING AS steg fra 135 026 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORDRE HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i STAR INFORMATION SYSTEMS AS i 2024.
- TANSTAAFL AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (42,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.