Anslag · inntektsår 2025
Hydro Teknikk Eiendom AS
Org.nr. 919284668 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Nærøysund
Aksjene i Hydro Teknikk Eiendom AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 450 158 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hydro Teknikk Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 107 821 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hydro Teknikk Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 107 821 kr. Bankinnskuddene økte med 77 222 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 290 814 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 474 594 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hydro Teknikk Eiendom AS?
Hydro Teknikk Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (26,6 % gjennom Skamik AS → Jasp Holding AS), Personlig eier B (22,3 % gjennom Skamik AS), Personlig eier C (17,9 % gjennom Skamik AS), Personlig eier D (4,1 % gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hydro Teknikk Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Skamik AS → Jasp Holding AS | 26,6 % | 119 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Skamik AS | 22,3 % | 100 606 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Skamik AS | 17,9 % | 80 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 4,1 % | 18 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 4,1 % | 18 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 4 % | 18 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 4 % | 18 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS | 3,2 % | 14 197 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → LLD Invest AS | 3,2 % | 14 197 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → RKD Invest AS | 3,2 % | 14 197 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Rodo Invest AS | 3,2 % | 14 197 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Havgløtt AS | 1,6 % | 7 036 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS | 0,8 % | 3 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → STT Invest AS | 0,5 % | 2 182 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Skamik AS → Moen-Gruppen AS → Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS | 0,3 % | 1 303 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 562 697 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 450 158 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SKAMIK AS delte anslagsvis ut 49,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (54,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25,7 mill. kr).
- MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOEN-GRUPPEN AS falt med 165,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TJUIN EIENDOM AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OTTERSØYA MARITIME NÆRINGSPARK BYGG 5 AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PURKHOLMEN EIENDOM AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOEN EIENDOMMER AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MATMORTUA AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDTERMINALENE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NÆRØYSUNDET KYSTSERVICE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OCEANIZE AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 65,8 % til 0 % av aksjene i FELLESBYGGET OTTERSØY AS i 2025.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 45,2 % til 0 % av aksjene i TALERA NORD AS i 2025.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- SKAMIK AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr).
- MOEN-GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 195 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (148,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr).
- Finansinntektene i MOEN-GRUPPEN AS steg fra 9,1 mill. kr i 2023 til 126,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FREYJA FLEET MANAGEMENT AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i MOEN INDUSTRIER AS økte med 58,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MOEN INDUSTRIER AS steg fra 8,1 mill. kr i 2023 til 103,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i CIRCULARIAQ AS i 2024.
- JASP HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024.
- RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.