Anslag · inntektsår 2025
Brønnbåt Nord Management AS
Org.nr. 919233354 · AS · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · Ibestad
Aksjene i Brønnbåt Nord Management AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 8 554 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Brønnbåt Nord Management AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 45,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Brønnbåt Nord Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 8,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 190 687 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Brønnbåt Nord Management AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 8,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 182 059 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 146 329 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 113 168 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Brønnbåt Nord Management AS?
Brønnbåt Nord Management AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom Salaks AS → Odd Holding AS), Personlig eier B (8,5 % gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS), Personlig eier C (6,4 % gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS), Personlig eier D (5,9 % gjennom Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Geir Lundbergs Holding AS og Erling Lundbergs Holding AS) og Personlig eier E (5,4 % gjennom Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Mats Lundberg Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brønnbåt Nord Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Salaks AS → Odd Holding AS | 20 % | 2,6 mill. kr | 8 554 kr |
| Personlig eier B gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS | 8,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 6,4 % | 838 589 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Geir Lundbergs Holding AS; Erling Lundbergs Holding AS | 5,9 % | 772 987 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Mats Lundberg Holding AS | 5,4 % | 703 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Stian Lundberg Holding AS | 5,4 % | 703 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 4,7 % | 617 309 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Tore Lundbergs Holding AS; Erling Lundbergs Holding AS | 4,4 % | 579 770 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Salaks AS → Ke Bekkeli Holding AS | 4,2 % | 544 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Salaks AS → KR Bekkeli Holding AS | 4,2 % | 544 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Hanne Lundberg Holding AS | 4,1 % | 533 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Mathias Lundberg Holding AS | 4,1 % | 533 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Monica Lundberg Holding AS | 4,1 % | 533 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Inger-Anne Arvesen Holding AS | 3,9 % | 505 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Magne Arvesen & Sønner AS → Vibeke Arvesen Aspdal Holding AS | 3,9 % | 505 636 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 8 554 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 113 168 kr
Hendelser i eierkjeden
- ERLING LUNDBERGS HOLDING AS delte anslagsvis ut 24 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (158,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (162,3 mill. kr).
- Finansinntektene i ERLING LUNDBERGS HOLDING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 29 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MAGNE ARVESEN & SØNNER AS steg fra 24 kr i 2024 til 117,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALAKS AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (145,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,9 mill. kr).
- TL & FAM. HOLDING AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (56,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (58,3 mill. kr).
- Finansinntektene i TL & FAM. HOLDING AS steg fra 56 928 kr i 2024 til 14,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GL & SØNNER HOLDING AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (854 223 kr) pluss årsresultatet 2025 (12,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (959 189 kr).
- SALAKS AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (150,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (145,9 mill. kr).
- Finansinntektene i SALAKS AS steg fra 10,1 mill. kr i 2023 til 32,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ODD HOLDING AS steg fra 9 198 kr i 2023 til 12 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.