Anslag · inntektsår 2025
Bedriftsvegen 76 AS
Org.nr. 919135166 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Bedriftsvegen 76 AS gir de 28 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bedriftsvegen 76 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 10,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 16,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bedriftsvegen 76 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 190 927 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bedriftsvegen 76 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 931 260 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (142 349 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 124 806 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 88 484 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bedriftsvegen 76 AS?
Bedriftsvegen 76 AS eies til slutt av Personlig eier A (12 % gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Presterød Invest AS), Personlig eier B (8 % gjennom Bedriftsvegen Invest AS), Personlig eier C (7,2 % gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Ferinvest AS), Personlig eier D (7,2 % gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Kerla AS) og Personlig eier E (5,6 % gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Ariadne Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bedriftsvegen 76 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Presterød Invest AS | 12 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bedriftsvegen Invest AS | 8 % | 848 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Ferinvest AS | 7,2 % | 767 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Kerla AS | 7,2 % | 767 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Ariadne Invest AS | 5,6 % | 598 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bedriftsvegen Invest AS → BGT Holding AS → BL Holding AS | 5 % | 530 418 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bedriftsvegen Invest AS → BGT Holding AS → Ferwil Holding AS | 5 % | 530 418 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Røkan AS | 4 % | 421 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Marienlyst Eiendom AS → Anetme AS | 3,7 % | 388 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Marienlyst Eiendom AS → Elisme AS | 3,7 % | 388 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Marienlyst Eiendom AS → Me Eier AS | 3,7 % | 388 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Klaus Invest AS | 3,5 % | 375 905 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Nilman Holding AS | 3,5 % | 371 293 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Trollborg Invest AS → Fikan AS | 3,3 % | 350 690 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bedriftsvegen Invest AS → Skyfri Vol2 AS → Skyfri Holding AS | 3,3 % | 344 772 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 88 484 kr
Hendelser i eierkjeden
- PRESTERØD INVEST AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (47,9 mill. kr).
- FERINVEST AS gikk fra 6,2 % til 0 % av aksjene i PROPCAP HOLDING AS i 2025.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SIGURDSGATE 7 AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEGDALVEIEN 105 AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RAVEIEN 70 AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KANALKAIA NÆRINGSPARK AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KULLERØD EIENDOMSINVEST AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEGDALSRINGEN 19-1 AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 23,4 % til 0 % av aksjene i WILOG HOLDING AS i 2024.
- TROLLBORG INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
- PRESTERØD INVEST AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
- FERINVEST AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (50 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (53,5 mill. kr).
- Finansinntektene i FERINVEST AS steg fra 340 371 kr i 2023 til 11,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FERINVEST AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i OSLO FRINGE INVEST AS i 2024.
- FERINVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i PROPCAP AS i 2024.
- FERINVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
- FERINVEST AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i WILOG HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Bedriftsvegen 72 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.