Anslag · inntektsår 2025
Medeasy Group AS
Org.nr. 919027223 · AS · Annen undervisning ellers · Kristiansand
Aksjene i Medeasy Group AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 44 110 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Medeasy Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 16,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 25 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Medeasy Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 169 984 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 868 391 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Medeasy Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 998 541 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 6,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (146 845 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 104 379 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 91 279 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Medeasy Group AS?
Medeasy Group AS eies til slutt av Personlig eier A (30,7 % gjennom Holmen Innovative Solutions AS), Personlig eier B (30,2 % gjennom Makrofag AS), Personlig eier C (28,2 % gjennom Elisabeth Ulseth AS), Personlig eier D (3 %) og Personlig eier E (2,9 % gjennom Apriori Group AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Medeasy Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Holmen Innovative Solutions AS | 30,7 % | 3,3 mill. kr | 15 771 kr |
| Personlig eier B gjennom Makrofag AS | 30,2 % | 3,3 mill. kr | 15 237 kr |
| Personlig eier C gjennom Elisabeth Ulseth AS | 28,2 % | 3,1 mill. kr | 13 102 kr |
| Personlig eier D | 3 % | 325 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Apriori Group AS | 2,9 % | 314 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Signe Hatteland Holding AS | 1,4 % | 150 079 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mycel AS | 0,9 % | 101 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mop Holding AS | 0,5 % | 50 799 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mop Holding AS | 0,5 % | 50 799 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Contina AS | 0,5 % | 50 164 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Elvebredden Tannlegesenter AS → Tannlege Glad AS; Tannlege Glad AS | 0,5 % | 49 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Elvebredden Tannlegesenter AS → Tannlege Holmen AS; Tannlege Holmen AS | 0,4 % | 38 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,1 % | 12 700 kr | 0 kr |
| Stina Kaldestad (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 12 700 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 13,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 44 110 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 91 279 kr
Hendelser i eierkjeden
- MEDEASY GROUP AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MEDEASY GROUP AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MEDEASY GROUP AS økte fra 337 841 til 342 932 i 2024, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Medeasy AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.