Anslag · inntektsår 2025
Ci Xi AS
Org.nr. 918990070 · AS
Aksjene i Ci Xi AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ci Xi AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 77,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,45 % av den samme verdien, så avkastningen er 173,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ci Xi AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 26 717 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 23 377 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Ci Xi AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 13,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 36 298 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 223 586 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 22 563 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ci Xi AS?
Ci Xi AS eies til slutt av Morten Erik Iversen (32,7 % gjennom Centaurus AS), Karl Todsen Mamelund (9,8 %), Petter Norstrand (9,8 % gjennom Piitch AS), Tim Are Rasmussen (6,9 % gjennom Musen Invest AS) og Solve Sundvall Rølling (5,9 % gjennom Drageland Invest AS → Rolling Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ci Xi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Morten Erik Iversen gjennom Centaurus AS | 32,7 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Karl Todsen Mamelund. Eier også aksjer i Mamelund Forvaltning AS (100 %), Axactor ASA (0,09 %), Lyn 1896 AS (0,01 %), Nekkar ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %) | 9,8 % | 393 755 kr | 0 kr |
| Petter Norstrand gjennom Piitch AS. Eier også aksjer i Losby Golfpark AS (0,06 %) | 9,8 % | 393 755 kr | 0 kr |
| Tim Are Rasmussen gjennom Musen Invest AS. Eier også aksjer i Thor Medical ASA (under 0,01 %) | 6,9 % | 275 629 kr | 0 kr |
| Solve Sundvall Rølling gjennom Drageland Invest AS → Rolling Capital AS | 5,9 % | 236 253 kr | 0 kr |
| Eigil Botten gjennom Gjøstøl Invest AS | 4,4 % | 177 190 kr | 0 kr |
| Lars Husberg gjennom Husberg Invest AS. Eier også aksjer i Dwellop AS (under 0,01 %) | 3,9 % | 157 502 kr | 0 kr |
| Martin Prokosch gjennom Procopius AS. Eier også aksjer i Ganymede AS (12,5 %) | 3,5 % | 140 573 kr | 0 kr |
| Panchit Prokosch gjennom Procopius AS. Eier også aksjer i Sayfr AS (0,52 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %) | 3,5 % | 140 568 kr | 0 kr |
| Erik Sondre Paulsen gjennom Holtanna AS | 3 % | 119 362 kr | 0 kr |
| Øyvind Andre Sikkes-Larsen gjennom Abenhult AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 2,9 % | 118 127 kr | 0 kr |
| Christian Larsson Fossen gjennom Fossen Finans AS. Eier også aksjer i Crux Capital AS (50 %) | 2,9 % | 118 127 kr | 0 kr |
| Anders Havneraas gjennom Inbloom Investments AS | 2,9 % | 118 127 kr | 0 kr |
| Daniel Sørheim gjennom DS Capital AS | 2 % | 78 751 kr | 0 kr |
| Rune Holand gjennom Foregone Invest AS | 2 % | 78 751 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 22 563 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CI XI AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i CI XI AS steg fra 132 kr i 2024 til 8,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CI XI AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i MILAREX INVESTCO AS i 2025.
- PIITCH AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,7 mill. kr).
- MUSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ROLLING CAPITAL AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PROCOPIUS AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i AVA OF NORWAY AS i 2024.
- MUSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr).
- MUSEN INVEST AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CARDO PARTNERS AS i 2024.
- MUSEN INVEST AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i MASH TRAINING AS i 2024.
- DRAGELAND INVEST AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34 136 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (808 301 kr).
- ROLLING CAPITAL AS delte anslagsvis ut 16,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (379 705 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−9,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ROLLING CAPITAL AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ROLLING CAPITAL AS steg fra 210 879 kr i 2023 til 2,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Milarex Investco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.