Anslag · inntektsår 2025
Accountflow AS
Org.nr. 918874224 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Accountflow AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 503 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Accountflow AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −21,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Accountflow AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 9,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (15,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 172 684 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Accountflow AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 146 187 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 159 255 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 90 870 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Accountflow AS?
Accountflow AS eies til slutt av Ronny Andre Bergstrøm (16,7 % gjennom Ronny Bergstrøm Holding AS), Daniel Ignacio Jara Gutierrez (11,1 % gjennom DJG Holding AS), Robert Bansal (9,2 % gjennom Roban Invest AS), Olympus Holdings 1 B V (8,4 % gjennom Ecit Tech Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS) og Sebastian Andres Jara Gutierrez (7,4 % gjennom Rosensten Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Accountflow AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ronny Andre Bergstrøm gjennom Ronny Bergstrøm Holding AS. Eier også aksjer i Ecit Employee Invest AS (0,02 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %) | 16,7 % | 1,8 mill. kr | 503 kr |
| Daniel Ignacio Jara Gutierrez gjennom DJG Holding AS | 11,1 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Robert Bansal gjennom Roban Invest AS | 9,2 % | 999 313 kr | 0 kr |
| Olympus Holdings 1 B V gjennom Ecit Tech Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,4 % | 909 744 kr | – |
| Sebastian Andres Jara Gutierrez gjennom Rosensten Holding AS | 7,4 % | 806 637 kr | 0 kr |
| Lu Hoang Holding AS | 7,3 % | 796 351 kr | – |
| Tore Nyhus gjennom Tåkeslottet AS | 4,3 % | 471 321 kr | 0 kr |
| Ernst Høva gjennom Ehra AS → Care Investment AS | 2,8 % | 305 222 kr | 0 kr |
| Rune Andersen gjennom Ehra AS → Ruan Holding AS. Eier også aksjer i R.A Holding AS (100 %) | 2,8 % | 305 222 kr | 0 kr |
| Erik Carson Harrell gjennom Jem Forvaltning AS. Eier også aksjer i Keystone Education Group AS (0,24 %) | 2,2 % | 240 886 kr | 0 kr |
| Steinar Teien gjennom Teien Invest AS | 2,1 % | 225 192 kr | 0 kr |
| Thorvald Hærem gjennom Decision Lab AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 225 159 kr | 0 kr |
| Vilde Wetteland Stoa | 1,9 % | 203 526 kr | 0 kr |
| Eric Macody Lund gjennom Macody Holding AS; Contango AS. Eier også aksjer i Frank Walton AS (0,01 %) | 1,8 % | 190 615 kr | 0 kr |
| Magnus Owren Valmot gjennom Hoke AS | 1,4 % | 151 533 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 90 870 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ACCOUNTFLOW AS økte med 12,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i ACCOUNTFLOW AS økte fra 279 048 til 327 284 i 2025, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i ECIT TECH HOLDING AS økte med 234,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ECIT TECH HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 10,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ECIT MIDCO HOLDING AS gikk fra 100 % til 90,4 % av aksjene i ECIT F&A HOLDING AS i 2025.
- ECIT MIDCO HOLDING AS gikk fra 100 % til 90,1 % av aksjene i ECIT IT CONSULTING HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ECIT AS økte med 144,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ECIT BIDCO AS steg fra 491 811 kr i 2024 til 45,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ACCOUNTFLOW AS økte med 3,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i ACCOUNTFLOW AS økte fra 255 802 til 279 048 i 2024, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- RONNY ANDRE BERGSTRØM gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i ACCOUNTFLOW AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ECIT TECH HOLDING AS økte med 146,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ECIT MIDCO HOLDING AS økte med 758,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ECIT AS økte med 826 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ECIT AS steg fra 12 mill. kr i 2023 til 64,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ECIT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AKTIV REVISJON OG REGNSKAP AS i 2024.
- ECIT AS gikk fra 50,1 % til 0 % av aksjene i ECIT INTUNOR AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Lu Hoang Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.