Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

M3 Boliger 2 AS

Org.nr. 918753060 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i M3 Boliger 2 AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 583 114 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i M3 Boliger 2 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 712 504 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med M3 Boliger 2 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 712 504 kr. Bankinnskuddene falt med 3 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier M3 Boliger 2 AS?

M3 Boliger 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 %), Personlig eier B (17,5 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Boulder Holding AS), Personlig eier C (17,5 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Nora Holding AS), Personlig eier D (7 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS) og Personlig eier E (7 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av M3 Boliger 2 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A33,3 %194 177 kr0 kr
Personlig eier B gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Boulder Holding AS17,5 %102 002 kr0 kr
Personlig eier C gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Nora Holding AS17,5 %102 002 kr0 kr
Personlig eier D gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS7 %40 801 kr0 kr
Personlig eier E gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS7 %40 801 kr0 kr
Personlig eier F gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS3,5 %20 400 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Project Design AS → Asio Holding AS; Strix Holding AS2,5 %14 564 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Project Design AS → Donum Invest AS; Strix Holding AS2,5 %14 564 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Project Design AS → Meliora Holding AS; Strix Holding AS2,5 %14 564 kr0 kr
Personlig eier J gjennom M3 Boliger Invest AS → Acr Villa Skovly AS2 %11 827 kr0 kr
Personlig eier K gjennom M3 Boliger Invest AS → The One AS1,3 %7 845 kr0 kr
Personlig eier L gjennom M3 Boliger Invest AS0,9 %5 230 kr0 kr
Personlig eier M gjennom M3 Boliger Invest AS0,9 %5 230 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Strix Holding AS0,8 %4 619 kr0 kr
Personlig eier O gjennom M3 Boliger Invest AS → Freeski Holding AS0,3 %1 674 kr0 kr
Verdigrunnlag
728 893 kr
Formuesverdi (80 %)
583 114 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 NÆRING AS i 2025.
  • BJELLAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 873 972 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15 mill. kr).
  • Finansinntektene i BJELLAND HOLDING AS steg fra 440 756 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i BOULDER HOLDING AS steg fra 111 975 kr i 2024 til 2,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • NORA HOLDING AS delte anslagsvis ut 890 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8 mill. kr).
  • Finansinntektene i NORA HOLDING AS steg fra 106 033 kr i 2024 til 2,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 5 mill. kr i 2023 til 17 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 UTVIKLING AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 94 % av aksjene i M3 MANAGEMENT AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER 1 AS i 2024.
  • M3 HOLDING AS gikk fra 45 % til 5 % av aksjene i M3 FORBES AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i BOULDER HOLDING AS falt med 4,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • NORA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (66 716 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
  • Finansinntektene i PROJECT DESIGN AS steg fra 0 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 60,3 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (96 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 163 067 kr i 2022 til 5 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.