Anslag · inntektsår 2025
Norwegian Eye AS
Org.nr. 918719539 · AS · Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · Hammerfest
Aksjene i Norwegian Eye AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 325 658 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Norwegian Eye AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Norwegian Eye AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1 161 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 495 038 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norwegian Eye AS?
Norwegian Eye AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Heia Mods AS), Personlig eier B (16,1 % gjennom Bnapp AS), Personlig eier C (12,4 % gjennom Karne Holding AS), Personlig eier D (11,4 % gjennom Med Hjerte i Isen AS) og Personlig eier E (10,4 % gjennom Vegard Monsen AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norwegian Eye AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Heia Mods AS | 40 % | 130 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bnapp AS | 16,1 % | 52 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Karne Holding AS | 12,4 % | 40 425 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Med Hjerte i Isen AS | 11,4 % | 36 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vegard Monsen AS | 10,4 % | 33 745 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Karne Holding AS | 4 % | 13 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Markedspartner Nord AS | 2,1 % | 6 987 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Karne Holding AS | 1,8 % | 5 940 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Jøraandstad Consulting AS | 1,4 % | 4 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vassmyr Invest AS | 0,2 % | 643 kr | 0 kr |
| JVH Personal Company V/Vytautas Jas (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 537 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 407 072 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 325 658 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VEGARD MONSEN AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,9 mill. kr).
- Finansinntektene i VEGARD MONSEN AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 6,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i NORWEGIAN EYE AS økte med 1,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NORWEGIAN EYE AS økte fra 83 952 til 104 872 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HEIA MODS AS gikk fra 59 % til 40 % av aksjene i NORWEGIAN EYE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HEIA MODS AS gikk fra 59 % til 40 % av aksjene i NORWEGIAN EYE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: In North AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.