Anslag · inntektsår 2025
Fagn AS
Org.nr. 918717420 · AS · Drift av restauranter · Trondheim
Aksjene i Fagn AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 996 940 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fagn AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 470 559 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 178 060 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Fagn AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 500 560 kr. Bankinnskuddene økte med 836 068 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fagn AS?
Fagn AS eies til slutt av Personlig eier A (33,8 % gjennom Restaurantdrifting AS), Personlig eier B (24,2 % gjennom Vandelay Industries AS), Personlig eier C (20,4 % gjennom Celica AS), Personlig eier D (10,2 % gjennom Reitan Lykke Invest AS) og Personlig eier E (10,2 % gjennom Reitan Lykke Invest AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fagn AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Restaurantdrifting AS | 33,8 % | 336 893 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vandelay Industries AS | 24,2 % | 241 200 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Celica AS | 20,4 % | 203 640 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Reitan Lykke Invest AS | 10,2 % | 101 820 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Reitan Lykke Invest AS | 10,2 % | 101 820 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,2 % | 11 567 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 996 940 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- FAGN AS gikk fra 5,2 % til 4,1 % av aksjene i FAGN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FAGN AS gikk fra 5,2 % til 4,1 % av aksjene i FAGN AS i 2025.
- VANDELAY INDUSTRIES AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−2,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VANDELAY INDUSTRIES AS falt med 10,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i VANDELAY INDUSTRIES AS steg fra 58 091 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VANDELAY INDUSTRIES AS gikk fra 90,1 % til 45,1 % av aksjene i ROSINANTE AS i 2025.
- REITAN LYKKE INVEST AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−48 767 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REITAN LYKKE INVEST AS falt med 2,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- J.A.N HOLDING AS gikk fra 24,5 % til 0 % av aksjene i FAGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- B FINANS AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i FAGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- B A WAHL INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i FAGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CHAIRMAN AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i FAGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.