Anslag · inntektsår 2025
Furefjellet AS
Org.nr. 918664459 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Alver
Aksjene i Furefjellet AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 973 355 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Furefjellet AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 53 646 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Furefjellet AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 53 646 kr. Bankinnskuddene falt med 9 520 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 951 969 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Furefjellet AS?
Furefjellet AS eies til slutt av Personlig eier A (30,6 % gjennom HMS Holding AS), Personlig eier B (15,1 % gjennom Farmer Holding AS og Furefjellet Invest AS → Farmer Holding AS), Personlig eier C (15,1 % gjennom Farmer Holding AS og Furefjellet Invest AS → Farmer Holding AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Furefjellet Invest AS → Concepta AS og Concepta AS) og Personlig eier E (3,1 % gjennom Furefjellet Invest AS → Creative Agricola AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Furefjellet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom HMS Holding AS | 30,6 % | 298 328 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Farmer Holding AS; Furefjellet Invest AS → Farmer Holding AS | 15,1 % | 147 087 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Farmer Holding AS; Furefjellet Invest AS → Farmer Holding AS | 15,1 % | 147 087 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Furefjellet Invest AS → Concepta AS; Concepta AS | 8,1 % | 78 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Furefjellet Invest AS → Creative Agricola AS | 3,1 % | 30 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Furefjellet Invest AS → Fabrilis Invest AS | 3,1 % | 30 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mjåtveitstø AS | 3,1 % | 30 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mjåtveitstø AS | 3,1 % | 30 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Furefjellet Invest AS → Pustavikjo Invest AS | 2,2 % | 21 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Furefjellet Invest AS → Vaf Invest AS | 2,2 % | 21 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mjåtveitstø AS | 2,1 % | 20 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mjåtveitstø AS | 2,1 % | 20 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mjåtveitstø AS | 2,1 % | 20 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Mjåtveitstø AS | 1,5 % | 15 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Mjåtveitstø AS | 1,5 % | 15 052 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 973 355 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
I eierkjeden
- Eierandel i: Furefjellet Utbygging AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.